Świat wstrzymał oddech! Iran zerwał umowę. To koniec?

Konflikt Iran – Usa. Iran zerwał właśnie ważną umowę jaką jest porozumienie nuklearne. Co to oznacza i na to Donald Trump? „Iran nie będzie już stosował się do ograniczeń wynikających z podpisanego w 2015 r. porozumienia nuklearnego” – podała w niedzielę irańska telewizja państwowa. Jest to cytat z oświadczenia administracji prezydenta Hasana Rowhaniego. Wygląda na to, że wszelkie poprzednie ustalenia między USA a Iranem zostaną definitywnie przerwane.

W przytoczony oświadczeniu stwierdzono, że Iran nie będzie przestrzegał ograniczeń dotyczących wzbogacania uranu. Podobnie ilości magazynowanego wzbogaconego uranu, a także badań i rozwoju w tej tych kwestiach. Na ten moment nie wiadomo jak na tego typu deklaracje zareagują władze USA, dla których ograniczenie badań nad bronią atomową innych państw jest priorytetem.

Konflikt Iran – USA: Iran zerwał porozumienie nuklearne

Konflikt Iran - Usa. Iran zerwał właśnie ważną umowę jaką jest porozumienie nuklearne. Co to oznacza i na to Donald Trump?
Konflikt Iran – Usa. Iran zerwał właśnie ważną umowę jaką jest porozumienie nuklearne. Co to oznacza i na to Donald Trump?

„Rząd Iranu w oświadczeniu ogłosił swój piąty i ostatni krok na drodze ograniczania irańskich zobowiązań, wynikających z JCPOA (porozumienia nuklearnego)” – poinformowała państwowa telewizja. „Przed Iranem nie ma już żadnych ograniczeń operacyjnych” – dodano.

Przypomnijmy, że cała sytuacja to pokłosie wydarzeń z ubiegłego tygodnia. Wojsko USA na rozkaz Donalda Trumpa zabiło Irańskiego generała – Kasema Sulejmaniego. W odpowiedzi Iran zapowiedział odwet.

Cały świat z niepokojem spogląda na rozwijającą się sytuację na Bliskim wschodzie, ponieważ niejednokrotnie wspominano już o globalnym konflikcie. Donald Trump podczas wystąpienia poinformował o 52 celach irańskich. W dyskusję włączyła się również córka zabitego Sulejmaniego. Żąda ona zemsty za śmierć swojego ojca Kasema. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta. Żadna ze stron nie ma zamiaru odpuścić

źródło: interia.pl

POLECAMY:

Owsiak ma poważny problem! Za ten czyn stanie przed sądem
Pilne: Amerykę zaatakowano! Terroryści uderzyli
Pijana Żyła zaszalała w sieci! Podzieliła się niewybrednym komentarzem!
Uwaga! Skażone polskie mięso. „Sprawa jest bardzo poważna”
Ciąg dalszy wojny Rosati- Śmigielski! Gwiazda czuje się zastraszona!

Iran zerwał porozumienie nuklearne

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →