Świat wstrzymał oddech! USA i Iran w stanie wojny? Doszło do poważnego incydentu

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Irańska Gwardia Rewolucyjna przejęła kolejny tankowiec w zatoce perskiej, taką informację w serwisie Twitter podaje Ace News Services. Wcześniej najprawdopodobniej w odwecie za to, że Wielka Brytania zatrzymała ich statek koło Gibraltaru Irańczycy zrobili to samo z brytyjskim tankowcem. Napięcie na Bliskim wschodzie rośnie. Czy grozi nam wojna, w której USA i Iran będą stronami? Eksperci zastanawiają się, czy może to spowodować, że wybuchnie III wojna światowa?

Tankowiec, który płynął pod nieznaną dotąd banderą zatrzymała Irańska Gwardia Rewolucyjna w Zatoce Perskiej. Na pokładzie znajdowało się kilku marynarzy, którzy także zostali zatrzymani. Jest to już kolejny tego typu incydent z udziałem Irańczyków w ostatnim czasie. Czy III wojna światowa wisi na włosku?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

CZYTAJ TEŻ: Słynny YouTuber napluł na symbole katolickie! Obrzydliwa profanacja (wideo)

Według doniesień gen. Ramezana Zirihi, który jest dowódcą Irańskiej Straży Rewolucyjnej tankowiec przewoził 700 tysięcy litrów paliwa, a także na pokładzie znajdowało się 7 członków załogi, którzy pochodzą z różnych krajów.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czy wybuchnie III wojna światowa, która zacznie się od konfliktu Iran- USA?

Czy wybuchnie III wojna światowa którą wywoła Iran i USA? Na Twitter informacja, że Wielka Brytania też jest poszkodowana przez Irańska Gwardia Rewolucyjna.
Fot.: Ace News Services, screen/ Twitter

Według strony irańskiej tankowiec miał szmuglować ropę na półwysep arabski. Operacji przejęcia statku miała dokonać specjalna jednostka, a cała akcja miała miejsce niedaleko wyspy Farsi. Na tej wyspie znajduje się także irańska baza marynarki wojennej. Tankowiec znajduje się teraz w porcie w Busarze. Władze w Teheranie nie chcą więcej komentować zaistniałej sytuacji. Nieznane są powody zatrzymania, ani bandera pod jaką płynął statek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szokujące statystyki Przystanku Woodstock! Policja opublikowała raport

Jest to kolejny tego typu incydent w Zatoce Perskiej. Niecałe dwa tygodnie temu Irańczycy zatrzymali brytyjski tankowiec. Pretekstem było rzekome uderzenie przez statek w kuter rybacki i późniejsza odmowa pomocy poszkodowanym. Eksperci zastanawiają się jednak, czy nie był to odwet za to, że Wielka Brytania zatrzymała na początku lipca irański statek przewożący ropę w pobliżu Gibraltaru.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Sytuacja na Bliskim Wschodzie jest coraz bardziej napięta. Dlatego wielu ekspertów zastanawia się, czy doprowadzi to do sytuacji, w której wybuchnie wojna, a zapalnikiem będzie konflikt w jakim jest teraz Iran i USA.

źródło: Twitter

POLECAMY:

Potężna eksplozja w Polsce! Są zabici, trwa wielka ewakuacja
Owsiak nie wytrzymał! Histerycznie zaatakował PiS ze sceny. Te słowa słyszała cała Polska
Skandal w PO! Popularny polityk opozycji trafił do więzienia
Skawiński ujawnia prawdę o Chylińskiej! Fani oburzeni!
Musiał pokazał zdjęcie z ojcem! Nikt nie wiedział, że jest znany
window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →