Iran zaatakował USA! Trump się zemści?

Iran Zaatakował bazy USA. Teheran podjął decyzję o zaatakowaniu amerykańskiej bazy wojskowej w Iraku. W nocy z wtorku na środę amerykańska baza lotnicza Al Asad w pobliżu miasta Hit w środkowym Iraku oraz lotnisko wojskowe Irbilu w irackim Kurdystanie zostały ostrzelane pociskami wystrzelonymi z terytorium Iranu. „Iran nie dąży ani do eskalacji sytuacji, ani do wojny” – oświadczył w środę na Twitterze  Mohammad Dżawad Zarif.

Do całej sprawy odniósł się również szef sztabu generalnego irańskich sił zbrojnych generał Mohammad Bakeri –  „Teraz, gdy (Amerykanie) zrozumieli naszą siłę, nadszedł czas, aby Stany Zjednoczone wycofały swoje wojska z Bliskiego Wschodu” – oświadczył szef sztabu generalnego irańskich sił.

Iran zaatakował bazy USA

„Iran nie dąży ani do eskalacji sytuacji, ani do wojny” – oświadczył w środę na Twitterze irański minister spraw zagranicznych Mohammad Dżawad Zarif. Następnie dodał: 

„Zgodnie z art. 51 Karty Narodów Zjednoczonych Iran podjął i zastosował proporcjonalne środki w samoobronie, atakując bazę, z której został przeprowadzony tchórzliwy atak na naszych obywateli i wyższych rangą przedstawicieli władz. Nie dążymy do eskalacji (sytuacji) ani wojny, ale będziemy bronić się przed jakąkolwiek agresją”

– napisał na Twitterze Zarif. 

Na początku tego tygodnia prezydent Donald Trump poinformował, że użyje siły wobec Iranu jeżeli Teheran naruszy interesy USA lub ich obywateli.

Źródło: Interia

POLECAMY:

Szok! WOŚP w tym roku zaskoczyło. To niesamowite!
Szok! Manowska zdradza rodzinne sekrety!
Panowie lepiej usiądźcie! Dereszowska pokazała stanowczo za dużo!
Magda Gessler przesadza z alkohol em?! Ludzie nie mogą już na to patrzeć
Siwiec zmiażdżona w sieci! Ludzie nie mieli dla niej litości!
window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →