Emilewicz ujawniła co rząd ma zamiar zrobić ze Śląskiem

Jadliga Emilewicz wypowiedziała się o Śląsku, koronawirus sprawia że rośnie ilość zakażeń, czy w związku z możliwa jest izolacja lub zamknięcie Śląska? Sytuacja związana z epidemią koronawirusa w Polsce zaczyna się stabilzować, lecz wyjątkiem w tej sytuacji jest Śląsk.

Czytaj też: Wiernych zatkało gdy ksiądz zaczął mówić o „9 idiotach na prezydenta” (wideo)

To właśnie w tym regionie kraju aktualnie dochodzi do największej ilości zachorowań na COVID-19. Nikt się wcześniej nie spodziewał,  że Śląsk może się stać polskimi odpowiednikiem chińskiego Wuhan lub włoskiej Lombardii. Czy w tej sytuacji może dojść do zamknięcia granic województwa? Na ten temat wypowiedziała się wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Jadwiga Emilewicz o Śląsku

Sytuacja na Śląsku jest bardzo poważna. Ostatniej doby do 4 608 wzrosła tam liczba osób zakażonych – informuje Ministerstwo Zdrowia. Duży wpływ mają na to przede wszystkim ogniska choroby w śląskich kopalniach.

Ministrstwo informuje również, że zmarło kolejnych sześć osób. To 83-letnia kobieta z Gliwic, 62-letnia kobieta z Cieszyna, 78-letni mężczyzna, 93-letni mężczyzna, 75-letnia kobieta i 66-letni mężczyzna z Tychów. Tylko w środę ministerstwo poinformowało o nowych 209 przypadkach chorych na Śląsku. Dla porównania w województwie dolnośląskim liczba nowych chorych wynosi zaledwie 19.

Na temat sytuacji na Śląsku wypowiedziała się Jadwiga Emilewicz.

– To, że Śląsk stanie się polską Lombardią na razie nam nie grozi. Nowe przypadki zakażeń ograczniają się do konkretnych kopalń i rodzin górników. Prowadzimy szerokie badania przesiewowe, mamy nadzieje, że będziemy w stanie opanować poziom transmisji – mówiła w „Gościu Wydarzeń”, cytowana przez Polsat News, Jadwiga Emilewicz – Liczba tych przypadków [zarażeń red.], które mamy jest zdecydowanie większa niż w całej Polsce, ale dobra informacja jest taka, że liczba tych przypadków w Polsce wyłączając kopalnie naprawdę maleje. […] Wydaje się, że powinniśmy to opanować w sposób stosunkowo łatwy

powiedziała.

Wicepremier odniosła się także do oddzielenia Śląska.

Zobacz również: Pilne: Informacje na temat kolejnych etapów odmrażania

– Nie mówimy tutaj o regionie. Mówienie, że cały Śląsk powinniśmy oddzielać kordonem sanitarnym, czy wyłączać jest zdecydowanie nieuprawomocnione

wyjaśniała w rozmowie z dziennikarzem „Gość Wydarzeń”.

Jadliga Emilewicz wypowiedziała się o Śląsku, koronawirus sprawia że rośnie ilość zakażeń, czy w związku z możliwa jest izolacja lub zamknięcie Śląska?
Jadliga Emilewicz wypowiedziała się o Śląsku, koronawirus sprawia że rośnie ilość zakażeń, czy w związku z możliwa jest izolacja lub zamknięcie Śląska?/ screen YouTube

Źródło: Pikio/ Polsat

Polecamy także:

Szumowski stanowczo o szczepionkach na koronawirusa. Nie wszystkim to się spodoba

Uwaga: Służby będą pukać do waszych drzwi. Zaczęli pilne poszukiwania

Pilne: Przedłużono ważny zakaz! Duże ograniczenia

, , ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →