Szumowski stanowczo o szczepionkach na koronawirusa. Nie wszystkim to się spodoba

Łukasz Szumowski, minister zdrowia w rządzie Mateusza Morawieckiego wypowiedział się o szczepionkach na koronawirusa. Nie wszystkim to się spodoba. Od praktycznie marca tego roku trwa wielkie oczekiwanie na wynalezienie szczepionki, która pozwoli raz na zawsze przezwyciężyć epidemie koronawirusa na całym świecie.

Czytaj też: Nie żyje światowej sławy aktor. To wielki wstrząs

W badaniach nad jej stworzeniem zaangażowani są również polscy lekarze i naukowcy. Badania trwają, lecz na rezultaty będziemy zmuszeni jeszcze trochę poczekać. Mimo wszystko Polska również stara się angażować w pracę nad antidotum o czym powiedział ostatnio minister Łukasz Szumowski.

Łukasz Szumowski o szczepionkach na koronawirusa

Temat szczepionek na koronawirusa jest poruszany w światowej opinii publicznej od bardzo dawna. Nie ulega wątpliwości, że szczepionki mogłyby pozwolić nam na stopniowe przechodzenie do dawnego trybu. Nadzieją w tym aspekcie pozostaje szczepionka, nad którą od już wielu tygodni pracują naukowcy na całym świecie.

Polska również jest bardzo zaangażowana w pracę nad jej wynalezieniem. Jak do tej pory Polska przeznaczyła wiele milionów złotych na sfinansowanie badań. Dodatkowo polscy specjaliści ściśle współpracują ze swoim amerykańskimi kolegami.

Przekazujemy wiele milionów złotych na wynalezienie szczepionki przeciwko COVID-19, ale i tak trzeba będzie ją kupić w takiej ilości, żeby była dostępna dla każdego Polaka

cytuje wypowiedź szefa resortu zdrowia Polsat News.

Minister Szymanowski podkreśla, że Polska do tej pory przeznaczył na walkę z COVID-19 wiele milionów złotych. Mimo wszystko niedawno kto jako pierwszy ją odkryje.

CZYTAJ TEŻ: Pielęgniarka włożyła maseczkę i poczuła przeraźliwy ból. Szpital za to odpowie?

Przekazujemy wiele milionów złotych na ten cel, ale jest pytanie, kto będzie pierwszy, która grupa będzie pierwsza, czy to będzie grupa rosyjska, chińska, ze Stanów Zjednoczonych, z Unii Europejskiej. Trudno powiedzieć – wyraził swoje obawy i niepewności, wprowadzając dozę niepokoju co do dystrybucji ewentualnej szczepionki mającej powstrzymać ekspansję SARS-CoV-2.

Łukasz Szumowski, minister zdrowia w rządzie Mateusza Morawieckiego wypowiedział się o szczepionkach na koronawirusa. Nie wszystkim to się spodoba
Łukasz Szumowski, minister zdrowia w rządzie Mateusza Morawieckiego wypowiedział się o szczepionkach na koronawirusa. Nie wszystkim to się spodoba/ screen YouTube

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Hołownia atakuje rząd i Jarosława Kaczyńskiego. Takich słów z jego ust nie spodziewał się nikt

Putin znowu atakuje Polskę! Chce nas ukarać

Rząd poda się do dymisji? Jest komentarz rzecznika

loading...

, ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →