Tu zarobisz 10 tys. złotych. Brakuje chętnych. Pokazujemy jak się przebranżowić

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Praca w branży IT jest jedną z najbardziej rozwojowych i przyszłościowych, w artykule pokażemy wam jak się przebranżowić i zostać informatykiem.

Branża IT jest jedną z najbardziej perspektywicznych i rozwojowych, poza tym cały czas potrzebni są następni informatycy, czy graficy komputerowi. Zarobki nawet dla początkujących w tej dziedzinie są bardzo przyzwoite. Grafik komputerowy z kilku letnim doświadczeniem może liczyć na zarobki nawet rzędu 4000 do 5000 zł netto, a informatyk na dużo więcej. Poniżej przedstawimy wam jak najłatwiej się przebranżowić by zostać Informatykiem lub grafikiem.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Rozenek Majdan pochwaliła się „nowymi ustami”. Jej fani zareagowali

Praca w IT: Jak się przebranżowić i zostać informatykiem?

Tak więc od czego należy zacząć. Jeżeli chcesz na dłużej zagościć w branży IT, tę ścieżkę kariery najlepiej wybrać przed 30-tką, ale nie oznacza to, że osoby starsze są w beznadziejnej sytuacji. Z pewnością łatwiej przebranżowić się na informatyka będzie osobom analitycznym i skrupulatnym, np. inżynierom, czy konstruktorom. Humanista może na tym polu spotkać więcej przeszkód, tutaj bardziej można wykazać się jako grafik, gdzie dużą rolę odgrywa kreatywność i pomysłowość.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zobacz również: Gwiazdy załamane zwycięstwem Andrzeja Dudy. Dały upust swojej frustracji

Od czego zacząć? Najpierw potrzebny będzie kurs początkowy. Porządny kurs online jest to koszt ok 2000 zł, a indywidualny nawet ok 3000 zł. Później należy się już doszkalać w zakresie specjalizacji, którą wybierzemy. Z pewnością przydatna też będzie biegła znajomość języka angielskiego. Oczywiście brak tej umiejętności nie przekreśli cię w całkowicie. Jednak angielski jest bardzo mocno obecny w branży IT i jego dobra znajomość potrafi zwiększyć wynagrodzenie nawet dwukrotnie.

Kurs przebranżowienia się na informatyka zajmuje ok 50 godzin. Do tego dojdzie wiele następnych spędzonych na odrabianiu prac domowych, specjalizacje zajmują jeszcze więcej czasu. Bardzo zmotywowani są w stanie przebranżowić się nawet w pół roku, jednak zwykle zajmuje to dużo więcej czasu. Szczególnie jeżeli ma się w tym czasie inne obowiązki.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jak zostać informatykiem? Wybór specjalizacji:

Jeżeli chcesz zostać programistą powinieneś poznać poznać kilka języków programowania. Podstawą oczywiście jest C/C++, ale przydadzą się także Java czy też C#, a ostatnio na popularności zyskuje również Python. Ponadto musisz opanować także podstawy programowania, abstrakcyjnego myślenia, podstawowe formaty danych, sposoby przechowywania ich, bazy danych, architekturę aplikacji oraz specyfikę różnych języków programowania.

Natomiast jeżeli chcesz zostać administratorem systemowym zainteresuje cię kurs dotyczący zagadnień z systemów operacyjnych. Najczęściej spotykanymi systemami są Linux, Unix, Windows, czy Mac OS. Administrator musi opanować budowę komputera, tworzenie i konfigurowanie sieci przewodowych oraz bezprzewodowych, a także obsługę, konfigurowanie i zabezpieczenie systemów.

Jeżeli chcesz zostać grafikiem to oczywiście trzeba zacząć od opanowania programów graficznych takich jak Photoshop, Gimp, czy Corel Draw. Należy też poznać formaty i specyfikę grafiki dla stron webowych, aplikacji mobilnych, a także grafikę rastrową i wektorową oraz prawo autorskie.

Osoby, które ukończą kurs przebranżowienia się, a także drugi ze specjalizacji mogą liczyć na pracę na stanowiskach: specjalista ds. informatyki, początkujący web developer, grafik komputerowy czy też tester aplikacji.

Graficy, czy testerzy aplikacji na początku swojej kariery mogą liczyć na zarobki rzędu 2500 do 3000 zł. Po kilku latach ich pensja może wzrosnąć nawet do 4000- 5000 zł. Doświadczeni programiści mogą liczyć na zarobki nawet rzędu 8000 do 12000 zł netto. Praca w branży IT jest dobrze płatna, także może faktycznie warto pomyśleć nad przebranżowieniem się?

Źródło: Money.pl

Polecamy także:

Agata Duda postanowiła odpowiedzieć na zarzuty dziennikarza Wyborczej

Tragiczna śmierć kickboksera. Doszło do okropnego wypadku

Zła prognoza NBP. Recesja jeszcze w tym roku

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , , ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →