Szumowski ma dość! Ruszają masowe kontrole, będą potężne kary. Miarka się przebrała

Koronawirus: Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że niedługo przeprowadzone będą masowe kontrole, za nie przestrzeganie nakazów, mogą czekać nas poważne kary finansowe.

Łukasz Szumowski potwierdził w jednym z ostatnich wywiadów, że jeszcze w tym tygodniu ruszą masowe kontrole. Każdy kto nie dostosuje się do wymogów może mocno to odczuć. Wlepiane będą poważne kary finansowe. Pod tym względem minister zdrowia wydaje się być nieugięty i postanowił nie odpuszczać nikomu, kto wykaże się nieposłuszeństwem w tej sprawie. Wielu ludzi może się zdziwić jak dotkliwa będzie to kara.

Czytaj też: Doda powiedziała co sądzi o LGBT. Padły bardzo mocne słowa

Koronawirus: Szumowski zapowiedział kontrole, posypią się kary finansowe

Minister podkreśla, że alarmujący jest wzrost dziennych zachorowań na koronawirusa SARS-Cov-2. W tym momencie notujemy ok 500 przypadków dziennie, negatywny rekord padł natomiast 1 sierpnia, kiedy wykryto 658 nowych zakażonych. Na razie nie zanosi się nawet do powrotu do poprzedniego stanu, kiedy w Polsce notowano ok 300 przypadków dziennie. Według Łukasza Szumowskiego winę za to ponosi zbyt duże rozluźnienie jakie zapanowało w narodzi w czasie wakacji. Ludzie przestają przestrzegać obostrzeń i taki jest tego efekt.

Zobacz również: Katarzyna Bujakiewicz całkiem nago. Te zdjęcia zatrzymały serca wielu panów

„W kwestii noszenia maseczek nie ma wymówek. W tym tygodniu rozpoczynamy kontrole w sklepach. Niestety, trzeba przypomnieć ludziom, że to jest obowiązujące prawo” – stwierdził minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Szumowski szczególna uwagę zwraca również na osoby, które nieprawidłowo noszą maseczki ochronne, zasłaniając na przykład tylko usta. Jak twierdzi zasad powinni przestrzegać pracownicy i klienci sklepów. Osoby, które nie mają w ogóle maseczek ochronnych, bądź noszą je nieprawidłowo nie powinny być wpuszczane do sklepów.

Koronawirus: kontrole i kary jakie mogą nas czekać

Jeżeli podczas kontroli w sklepie zostanie znaleziona osoba bez maseczki, może spodziewać się mandatu w wysokości 500 zł. Jednak jeszcze większe obciążenie finansowe mogą nałożyć pracownicy Sanepidu. Mogą oni zastosować karę administracyjną w wysokości nawet 30 tysięcy zł. Niedługo mają ruszyć także kontrole wesel i innych imprez okolicznościowych.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Tuż przed śmiercią mąż nagrał jej wiadomość… Jej treść powala

Oblał jej twarz kwasem siarkowym. Pokazała drastyczne zdjęcia po ataku (foto)

Potwierdzono dramatyczne informacje o papieżu Benedykcie. Wierni przerażeni

, , , , ,
Daniel Wyrzykowski

About Daniel Wyrzykowski

Interesuję się wieloma rzeczami, jednakże najwięcej uwagi poświęcam bieżącym wydarzeniom ze świata show-biznesu. Twierdzę, że w każdej plotce jest ziarno prawdy
View all posts by Daniel Wyrzykowski →