Nie noszą masek, wszystko pootwierane. „Normalnie żyjemy”

Koronawirus, pandemia w Danii: Kraj bez obostrzeń, wszystko (włącznie ze szkołami) jest otwarte, tak radzi sobie Dania w dobie zagrożenia.

Czytaj też: 40 powodów przez które Platforma straciła władzę i już jej nie powinna odzyskać

O sytuacji w królestwie Danii postanowił opowiedzieć w wywiadzie dla Sportowych Faktów  – Sławomir Derdziński, który przed laty był polskim żużlowcem, a dziś żyje w Danii. Mężczyzna podkreślił, że sytuacja w Danii jest zupełnie inna niż w Polsce.

Chodzi tu przede wszystkim o dyscyplinę w społeczeństwie oraz podejście władzy do problemów. Okazuje się, że Dania, która pomału wychodzi z kryzysu obrała zupełnie inną drogę niż Polska.

Koronawirus w Danii

Aktualnie cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa. W Polsce zbliżamy się do 10 tysięcy zarażonych. Z kolei w Danii sytuacja jest już coraz lepsza. Na początku pandemii kraj odnotował jeden z większych przyrostów zachorowań, lecz teraz wydaje się,  że pomału zagrożenie znika.

Dania zupełnie inaczej podeszła do zagrożenia niż Polska. Skandynawowie między innymi nie wprowadzili rygoru noszenia maseczek. O całej sytuacji w Danii opowiedział Sławomir Derdziński, który przed laty był polskim żużlowcem,  a dziś żyje w Danii.

Pandemia: Dania bez obostrzeń, wszystko otwarte

W Danii nawet przez moment nie było dramatu ani epidemii strachu. Ograniczeń jest mniej niż w Polsce. Parki czy skwery nie zostały zamknięte. Nie żyjemy pod takim pręgierzem. Państwo sobie radzi. (…) W Polsce (red.) trzeba poluzować kaganiec tak jak w Danii i wracać stopniowo do normalności. Liga powinna ruszyć, jeśli ludzie będą ostrożni i będą słuchać lekarzy. Moim zdaniem warto jednak zacząć później, poczekać ten miesiąc na kibiców, nawet jeśli miałoby to oznaczać sezon skrócony, bez fazy play-off. Lepiej tak, ale z ludźmi, bo sport jest przecież dla nich.

– mówił Żużlowiec.

Zobacz również: To już wojna pomiędzy TVN a TVP! Kolejny szokujący materiał

A co z maseczkami w Danii?

Nie musimy ich nosić. Więcej mówi się o płynie do dezynfekcji, który musi być w każdym sklepie, na każdej stacji. Nie ma też ograniczeń liczby osób, które mogą wejść i zrobić zakupy, a wiem, że w Polsce tak się dzieje. Widziałem przecież długie kolejki przed sklepami. W Danii się wchodzi, trzyma od innych dystans i robi swoje. Przy kasach mamy specjalne pleksy, żeby chronić personel.

Koronawirus, pandemia w Danii: Kraj bez obostrzeń, wszystko (włącznie ze szkołami) jest otwarte, tak radzi sobie Dania w dobie zagrożenia
Koronawirus, pandemia w Danii: Kraj bez obostrzeń, wszystko (włącznie ze szkołami) jest otwarte, tak radzi sobie Dania w dobie zagrożenia

SportoweFakty

Polecamy także:

Jackowski zaskoczył. Podał datę końca władzy PiS w Polsce

Wstrząsające wyznanie Foremniak! To był koszmar

Gąsiewska wystąpiła nago w nowym filmie. Odważne sceny

, , , ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →