Drastyczny wzrost zgonów i rekord zachorowań od rana. Sytuacja jest poważna

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koronawirus w Polsce, 18 czerwca: Ministerstwo Zdrowia podało, nowe dane, ilość zakażeń i zgonów. Nagły skok zachorowań spowodowany jest wystąpieniem kolejnego ogniska koronawirusa na Śląsku. Przekroczona własnie została również granica 30 tysięcy zachorowańNajbardziej jednak martwi ilość zgonów. Dziś od rana na COVID-19 zmarło 30 osób.

Wciąż utrzymuje się przez to wysoka liczba dziennych zachorowań, jednakże optymistyczny jest fakt, że rośnie tez liczba osób które wyzdrowiały z COVID-19.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Wściekły Gortat dodał ostry wpis! Usunął go, ale mamy screeny

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek 18 czerwca o 314 nowych przypadkach koronawirusa w naszym kraju. Przybyło także aż 30 kolejnych ofiar śmiertelnych. Tym samym liczba zakażonych w Polsce wynosi 31 015, z czego 1316 osób zmarło, a 15 317 wyzdrowiało.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo podało przerażające dane

Nowe zachorowania dotyczą: 88 osób ze Śląska, 75 osób z woj. łódzkiego, 44 z Mazowsza, 18 ze świętokrzyskiego, 13 z Podlasia, 12 z Małopolski, 12 z Podkarpacia, 11 z Dolnego Śląska, 11 z kujawsko-pomorskiego, dziewięciu z Wielkopolski, sześciu z lubelskiego, sześciu z opolskiego, sześciu z warmińsko-mazurskiego i trzech z Pomorza. 

Zobacz również: Niesamowite wieści o Dudzie! W końcu Polacy się doczekali

Przybyło także aż 30 ofiar śmiertelnych – informuje resort. Są to: 84-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, 71-latka z Wrocławia, dwie osoby ze szpitala w Wałbrzychu (82-latek i 70-latek), dwie osoby ze szpitala w Warszawie (78-latka i 75-latek), trzy osoby ze Starachowic (75-latek, 68-latka i 84-latka), 82-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie, 86-latek ze szpitala w Jarosławiu, dwie osoby z Tychów (84-latek i 39-latka), 81-latek z Raciborza, dwie osoby ze szpitala w Gliwicach (70-latek i 54-latka), czterej mężczyźni ze Zgierza w wieku: 72, 70, 77 i 69, trzy osoby z Tomaszowa Mazowieckiego (86-latka, 74-latek i 82-latka), pięć osób z Łodzi (67-latek, 86-latka, 87-latek, 89-latek, 97-latek), 91-letni mężczyzna ze szpitala w Radomsku, a także 91-letnia kobieta z Krakowa. 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

“Większość osób miała choroby współistniejące” – podaje MZ.

Zaostrzone prawo na czas pandemii

Rząd wprowadził niezbędne zmiany mające na celu powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Najważniejsze dotyczą kwestii robienia zakupów oraz wychodzenia z domu. czy też zachowywania dystansu społecznego.

O tym kiedy nastąpi szczyt zachorowań nie wiadomo, jednak najczęściej wskazuje się obecnie termin powakacyjny. W związku z pandemią dochodzą coraz to nowe informacje. Pamiętać należy że w porównaniu do pozostałych państw europejskich, Polska wypada bardzo dobrze.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Polecamy także:

Wiśniewski nie wytrzymał i wpadł w szał! Wszystko zostało nagrane

Wstrząsające wieści o Martyniuku! Potwierdzono szokującą prawdę

Wieniawa przyłapana z kolejnym facetem! Intymne chwile ze znanym aktorem. Nie szanuje się?

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →