Koronawirus, najnowsze dane z Polski. Jest coraz gorzej

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koronawirus w Polsce, najnowsze dane z Polski: Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych chorych na COVID-19, szykuje się kolejna rekordowa ilość zakażeń

Czytaj też: „Wszędzie leżą ludzie, to apokalipsa”. Lekarz ujawnił prawdę

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Łączna liczba potwierdzonych zakażeń w naszym kraju wynosi już 1289, czyli tylko dzisiaj 68 nowych zakażeń. 16 osób zmarło.

Zobacz również: Chce ujawnić prawdę o Gessler! Zostanie publicznie upokorzona

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych”

– podał resort.

Koronawirus: Najnowsze dane z Polski

Potwierdzono nowe zakażenia u: 10 osób z woj. łódzkiego, dziewięciu osób z woj. dolnośląskiego, ośmiu osób z woj. wielkopolskiego, sześciu osób z woj. małopolskiego, pięciu osób z woj. podkarpackiego, trzech osób z woj. lubelskiego oraz po jednej osobie z woj. pomorskiego, opolskiego, podlaskiego i zachodniopomorskiego.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zakaz wychodzenia z domu

Wskazano, że w okresie od 25 marca do 11 kwietnia bieżącego roku jest całkowity zakaz przemieszczania się z pewnymi wyjątkami.

Czytaj także: Jakubiak zaapelował do PiS. Wielu Polaków go poprze

Wśród nich wskazano m.in. wykonywanie czynności zawodowych lub zadań służbowych, prowadzenie działalności rolniczej lub prac w gospodarstwie rolnym; zaspokajanie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, w tym uzyskania opieki zdrowotnej lub psychologicznej oraz zakupu towarów i usług.

Ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonujący świadczenia w walce z koronawirusem są zwolnieni z odpowiedzialności za złamanie powyższych zasad. Jednakże tylko wtedy gdy aktualnie udzielają się w ramach wolontariatu.

Czytaj również: Lekarze przerażeni. Brakuje sprzętu, nie jesteśmy gotowi?

Potwierdzono również, że osób uczestniczących w obrzędach religijnych na zasadach wskazanych w Dzienniku Ustaw podobnie nie objęto ograniczeniem.

W rozporządzeniu wskazano, że w przypadku gdy przemieszczanie się następuje pieszo – jednocześnie mogą się poruszać dwie osoby w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie.   

W transporcie publicznym zastosowano zasadę „co drugiego miejsca siedzącego”. Oznacza to, że w tramwaju czy autobusie może być zajęte tylko co drugie miejsce siedzące.

Źródło: Interia, Ministerstwo Zdrowia

Koronawirus w Polsce, najnowsze dane: Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych chorych na COVID-19, szykuje się kolejna rekordowa ilość zakażeń
Koronawirus w Polsce, najnowsze dane: Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych chorych na COVID-19, szykuje się kolejna rekordowa ilość zakażeń

Polecamy także:

Wielka Brytania na krawędzi? Wstrząsające wieści

Viki Gabor pod presją podjęła radykalną decyzję. To mogła być wielka afera

Liczba chorych gwałtownie rośnie! Nowe dane

To może Cię również zainteresować:

Przedsiębiorcy dostaną pomoc? Polacy zaskoczeni propozycją Banku!

Ujawnił prawdziwe oblicze gwiazdy „Sanatorium Miłości”. Odbiło jej

Zamachowska wybuchła! Zaatakowała rząd i TVP

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →