Oto co sądzi Lech Wałęsa o demokracji. To wideo może zaskoczyć

Demokracja była głównym tematem wywiadu jakiego były prezydent Lech Wałęsa udzielił w serwisie Facebook, nagranie i jego słowa mogą Was zaskoczyć.

Podczas internetowego wywiadu, który został opublikowany w serwisie Facebook Lech Wałęsa mówił o jego wizji demokracji. Od razu na początku zrobiło się gorąco, gdy były prezydent przerwał bez ogródek wstęp dziennikarki i ponaglił ją do rozpoczęcia wywiadu. Lech Wałęsa nie owija w bawełnę i atakuje obecną scenę polityczną. Nagranie, które prezentujemy poniżej może zaskoczyć niejedną osobę.

Czytaj też: Wystąpienie Sylwii Spurek w PE ostro skrytykowane. Padły mocne oskarżenia

Demokracja była tematem wywiadu jakiego Lech Wałęsa udzielił, nagranie na Facebook zaskakuje

Najlepsi ludzie, najbardziej porządni, sprawdzeni i przygotowani zawodowo bez przeszkód dochodzą do tego, by mogli nas reprezentować. A nie jakieś mafie, zbiorowiska i interesy. Kompletnie popsuliśmy demokrację i trzeba to odbudować” – zaznaczył Lech Wałęsa.

Zobacz również: Wstrząsające kulisy śmierci Ireny Dziedzic

To jest według byłego prezydenta definicja demokracji. Podkreślił także, że ludzie są mniej skłonni do korzystania z przywilejów jakie daje nam demokracja, gdy boją się o swoje miejsca pracy. Wałęsa zachęca w wywiadzie do zastanowienia się nad fundamentami jakie trzeba by wyłożyć podczas budowania nowej demokracji.

Ludzkości zawsze chodziło o to, by dobrze czytać wyzwania czasu w jakim przyszło żyć. Kiedyś baliśmy się Pana Boga, różnej wiary i sąsiadów, więc demokracja była podszyta strachami i różnymi ograniczeniami. Jak ze względu na rozwój budujemy inną cywilizację, to jest koniec państewek i krajów” – zaznaczył Lech Wałęsa, a tematem była demokracja.

Stan demokracji na dziś wyzwania na jutro

Ja ja Ja..tak to wszystko widzę. Czego się boicie….. !? – stan demokracji na dziś, wyzwania na jutro

Opublikowany przez Lecha Wałęsę Poniedziałek, 14 września 2020

Źródło: wPolityce

Polecamy także:

Zmiany w alimentach już od 1 października. Decyzja zapadła

Zmiany w obostrzeniach powoli wprowadzane. Te już nastąpiły

Danuta Martyniuk przerwała milczenie. W jego życiu jest już inna kobieta. Pójdzie na noże

To może Cię również zainteresować:

Największe polskie gwiazdy bez matury. Nie do wiary…

Jerzy Owsiak zaatakował prezydenta. Mnóstwo gorzkich słów

Magda Gessler wypowiedziała się na temat Polaków. Nie wszystkim się spodoba

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

, , , , , , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →