Uwaga: Nowe mandaty w związku z koronawirusem

Nowe mandaty również w związku z koronawirusem chce wprowadzić MSWiA do powszechnego taryfikatora. Zobacz co znalazło się we wniosku.

Zobacz również: Ujawnione prawdziwe oblicze o. Rydzyka. Wszystko się nagrało

Według doniesień dziennikarzy RMF FM złożono już wniosek o wprowadzenie nowych kar do taryfikatora.

W piśmie znajduje się między innymi możliwość ukarania osób za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. W tym przypadku kara wyniesie od 50 do 250 złotych kary. Ponadto, jeżeli zwierzę jest zagrożeniem dla życia lub zdrowia obowiązuje kara w wysokości 500 złotych.

Nowe mandaty w związku z koronawirusem

Mandaty jakie resort chce wprowadzić do powszechnego taryfikatora dotyczą porządku i stanu sanitarnego. Stwierdzono, że konieczne to jest w momencie gdy walczymy ze stanem epidemicznym w Polsce. Nowy przepis mówi, że za „naruszenie obowiązku utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości lub niestosowanie się do wskazań i nakazów wydanych przez właściwe organy”, będzie można dostać 100 złotych mandatu.

Karą finansową zagrożeni są również przewoźnicy nie utrzymujący pojazdów w należytej czystości. W tym przypadku kara wyniesie podobnie jak wyżej – 100 złotych.

Czytaj teraz: Wałęsa pijany lub niespełna rozumu? Niewiarygodny pokaz chamstwa!

Obecnie propozycja „odświeżenia” taryfikatora mandatów przechodzi międzyresortowe konsultacje.

Główny Inspektorat Sanitarny, zaleca aby przewoźnik dezynfekował miejsca często dotykane przez pasażerów pojazdu. Wśród takich miejsc wymienia się: klamki, podłokietniki, uchwyty i fotele.

Konieczne jest również utrzymanie przepisowej ilości pasażerów w pojeździe oraz zapewnienie osobom przemieszczającym się pojazdem dostępu do środka dezynfekującego w postaci żelu lub płynu antybakteryjnego.

Nowe mandaty również w związku z koronawirusem chce wprowadzić MSWiA do powszechnego taryfikatora. Zobacz co znalazło się we wniosku
Nowe mandaty również w związku z koronawirusem chce wprowadzić MSWiA do powszechnego taryfikatora. Zobacz co znalazło się we wniosku

Polecamy także:

Wyciekł plan rządu na obowiązek noszenia maseczek. Wiele osób się wścieknie

Sensacja w rodzinie Andrzeja Dudy! Wszyscy patrzą na Kingę

Mucha nie ma wstydu. Pokazała się topless i to w jakiej scenerii!

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →