Czesi znieśli jedne z najważniejszych obostrzeń: Są niezgodne z prawem

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koronawirus w Czechach: Czesi znieśli obostrzenie, które uznane jest za jedno z najważniejszych, u naszych sąsiadów zdecydowano że granice zostaną otwarte.

Czytaj też: Minister potwierdziła: Handel nie wróci w dawnej formie

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Adam Vojtiech. minister zdrowia Czech przekazał informację o zniesieniu zakazu podróżowania. Tym sposobem Czesi mogą już wyjeżdzać za granicę.

Zmiana dokonała się po tym jak sąd stwierdził, że nie wszystkie regulacje związane z koronawirusem zostały podjęte zgodnie z obwiązującym prawem.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Sąd podważył słuszność decyzji ministra zdrowia na podstawie przepisów o ochronie zdrowia obywateli. Sędziowie orzekli, że takie postępowanie było niezgodne z prawem. Wszystko przez to, że według orzeczenia wszelkie ograniczenia wolności obywatelskich winny być decyzją całego rządu, a nie pojedynczego ministerstwa.

Zobacz również: Wizja Jackowskiego się spełnia! Czy druga część też się zrealizuje?

Gabinet Andreja Babisza dokonał zmian i zakwestionowane przypisy uchylił, wprowadzając w to miejsce nowe, uchwalone na podstawie przepisów o stanie wyjątkowym.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koronawirus w Czechach: Granice otwarte

Zmiany polegają na tym, że osoby które pracują w krajach sąsiadujących mogą jeździć do pracy i wracać każdorazowo. Warunkiem jest posiadanie aktualnych badań stwierdzających brak zakażenia koronawirusem. W przypadku braku posiadania aktualnego testu nadal takich obywateli będzie obowiązywać dwutygodniowa kwarantanna.

Zakupy bez przetargów

Pomimo coraz korzystniejszych komunikatów dotyczących epidemii zdecydowano o przedłożeniu wniosku dotyczącego przedłużenia stanu wyjątkowego. Zdecydowano, że w piątek skierowany zostanie do Izby Poselskiej wniosek o przedłużenie do 25 maja br. stanu wyjątkowego.

Przepisy obowiązujące w stanie wyjątkowym mają przede wszystkim umożliwić rządowi kupowanie środków niezbędnych do ochrony zdrowia i życia bez konieczności organizacji przetargów.

Zobacz także: Kolejne zachorowania i zgony, nowe dane

Jednak zmiany wymienione wyżej to nie wszystkie jakie maja się dokonać na dniach w Czechach. Od poniedziałku (27 kwietnia) będą mogły być otwarte sklepy o powierzchni do 2500 m kw., które mają osobne wejścia. Będą też mogły działać m.in. szkoły jazdy i siłownie. Otwarte będą mogły być  biblioteki i ogrody zoologiczne. Rząd przewiduje, że w nabożeństwach w kościołach i świątyniach będzie mogło uczestniczyć 15 osób.

Źródło: Interia

Koronawirus w Czechach: Czesi znieśli obostrzenie, które uznane jest za jendo z najważniejszych, u naszych sąsiadów zdecydowano że granice zostaną otwarte
Koronawirus w Czechach: Czesi znieśli obostrzenie, które uznane jest za jendo z najważniejszych, u naszych sąsiadów zdecydowano że granice zostaną otwarte

Polecamy także:

Skandal, Karolak ma poważne problemy! To jego koniec?

„Zapomniała, że nie jest w TVP”. Pokaz chamstwa w wykonaniu minister (wideo)

Płonie skarb narodowy! To prawdziwa tragedia

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →