„Zapomniała, że nie jest w TVP”. Pokaz chamstwa w wykonaniu minister (wideo)

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg była gościem w „Popołudniowej Rozmowie” RMF FM, gdzie prowadzącym był Marcin Zaborski. W pewnym momencie dyskusja zaskoczyła widzów oraz dziennikarza. „Rozmawiamy czy prowadzimy monolog?” – pytał prowadzący program. Sytuacja była kuriozalna, a po programie na minister spadły potężne gromy krytyki ze strony internautów. Chodziło przede wszystkim o styl, który Marlena Maląg zaprezentowała na antenie w dyskusji z redaktorem Zaborskim. W pewnym momencie mogło nawet dojść do przerwania programu.

Czytaj też: Szef WHO nie ma wątpliwości: „Najgorsze dopiero przed nami”

Marlena Maląg w RMF FM

Marlena Maląg -- Minister rodziny, pracy i polityki społecznej była gościem Marcina Zaborskiego w RMF FM. Jednym z głównych tematów była pomoc rządu dla Polaków w czasie panującej pandemii. Chodziło przede wszystkim o działania, które rząd ma zamiar wdrożyć, aby nie doszło do znaczącego wzrostu bezrobocia. W programie padały bardzo poważne pytania, na które niestety minister postanowiła odpowiadać przy pomocy monologu. Rozmawiamy czy prowadzimy monolog? W ten sposób nie da się rozmawiać -- stwierdził Marcin Zaborski. -- Czy musimy zakończyć tę rozmowę? Nie rozumiem konwencji, w jakiej się znaleźliśmy. Czy pani mnie słyszy? -- próbował dojść do głosu dziennikarz.

Ostatecznie dziennikarzowi udało się uzyskać pewne informacje od minister Maląg na temat przewidywanego bezrobocia.

To bezrobocie może wzrosnąć do 1,5 mln, może i być 9-10 proc. bezrobocia. Dzisiaj jednak jest za wcześnie, żeby mówić jaki będzie poziom bezrobocia na koniec roku 

-- powiedziała Maląg.

Minister podkreśliła, że ma zamiar wprowadzić takie mechanizmy ochrony rynku pracy, aby jak najmniej osób z niego odpływało.

Zobacz również: Nowe objawy koronawirusa. Szokujące ustalenia lekarzy

Maląg: Na koniec roku bezrobocie może wzrosnąć do 9-10 proc.

Kolejne mechanizmy, które będziemy wprowadzać to m.in. aktywizację osób bezrobotnych, aby przekierowywać osoby bezrobotne z danych branż tam, gdzie jest ich potrzeba. Takie analizy są przez nas prowadzone i będziemy odpowiednie instrumenty włączać do kolejnych działań 

-- mówiła wiceszefowa resortu

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg była gościem w "Popołudniowej Rozmowie" RMF FM, gdzie prowadzącym był Marcin Zaborski.
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg była gościem w „Popołudniowej Rozmowie” RMF FM, gdzie prowadzącym był Marcin Zaborski.

Źródło: RMF FM

Polecamy także:

Wybory nie w maju? Gowin podał odpowiednią datę

Miasto na skraju szaleństwa! Najpierw wirus, teraz to…

Gates już wie kiedy będzie szczepionka. To jakiś żart?

Zobacz również:

Jest przełom! Czy jest już lek na koronawirusa?

W Polsce nie wystarczy karetek i ratowników. Wstrząsające dane

Epidemiolog o koronawirusie: potwierdził przerażające dane

,
Bartosz Palędzki

Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
Zobacz wszystkie artykuły tego autora>