PILNE! Dziś minął termin! Wynajmujesz komuś mieszkanie? Możesz mieć SPORY problem!

W poniedziałek, 22 stycznia mija termin zmiany lub wyboru formy rozliczenia się z fiskusem dla wszystkich tych, którzy czerpią zysk z wynajmu mieszkania lub dla przedsiębiorców. Termin ten zwykle upływa 20 stycznia, jednak ze względu na fakt, że wypadał w sobotę, przedłużono go do poniedziałku.

Zmiana lub wybór formy opodatkowania przez wynajmujących komuś mieszkanie lub przedsiębiorców może nastąpić jeszcze tylko w poniedziałek 20 stycznia. Jeśli nie zostanie podjęta żadna decyzja, zostanie zachowana ta sama forma rozliczenia co dotychczas.

Możliwość opodatkowania następuje za pośrednictwem karty podatkowej, ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych lub na zasadach ogólnych.

Aby zmienić zasady opodatkowania należy złożyć oświadczenie do urzędu skarbowego.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →