To może zaskoczyć opozycję. Czy PiS będzie miał większość w senacie?

Senat: PiS przejmie kontrolę nad Izbą Wyższą parlamentu i zakończy tym samym większościowe rządy opozycji? Na to pomału zaczyna wyglądać.

Na ten właśnie temat w rozmowie z Gazetą Wyborczą wypowiedział się poseł Prawa i Sprawiedliwości – Jan Filip Lipicki. Deputowany dał do zrozumienia wprost, że większość senacka zaczyna się stopniowo kruszyć. Polityk jednocześnie zakomunikował, że jeden z senatorów nie należących do PiS właśnie przychodzi na ich stronę.

Czytaj też: Zaskakujące słowa Korwina o Kaczyńskim. Tego się nikt nie spodziewał

Senat: PiS przejmie kontrolę nad Izbą Wyższą parlamentu i zakończy tym samym większościowe rządy opozycji?

Opozycja ma się czego obawiać. Wiele sygnałów wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość stopniowo zaczyna minimalizować przewagę opozycji w Senacie. Takie wnioski można wyciągnąć między innymi z rozmowy senatora Prawa i Sprawiedliwości – Jana Filipa Lipickiego. Polityk PiS zakomunikował w rozmowie z GW, że senacka większość opozycji zaczyna się zmniejszać.

Zobacz również: Krystyna Janda ostro o prezydencie. Posłanka PiS nie pozostała jej dłużna

To prawda. Senator Lidia Staroń jest po stronie PiS. Z dwóch powodów. Po pierwsze, zrobili ukłon w jej stronę, nie wystawiając kontrkandydata w jej okręgu w wyborach w 2019 roku. To zobowiązuje do pewnych zachowań. Po drugie, jeśli chodzi o wymiar sprawiedliwości, senator Staroń ma nawet ostrzejsze poglądy niż PiS” mówi Wyborczej.

Na temat braku stabilności większości opozycji w Senacie wypowiedział się także Marek Pęka.

Senacka większość jest krucha. Jeszcze dwóch senatorów i układ sił może się zmienić”cytuje wypowiedź wicemarszałka Senatu Marka Pęka dla tvp.info.

Źródło: GW

Polecamy także:

Uwielbiana przez Polaków sieć zamyka sklepy! To ostatnia szansa na zakupy

Rząd właśnie przedłużył uciążliwy zakaz. Dotyczy bardzo wielu Polaków. Wiadomo ile potrwa

To może Cię również zainteresować:

Niestety wiceminister potwierdził najgorsze obawy. Od tej decyzji nie ma odwrotu

Sprzątał dom po zmarłych dziadkach. Gdy otworzył szafę doznał szoku. Nie mógł w to uwierzyć

, , , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →