Rosyjskie wojska w gotowości. „Reżimy postanowiły sięgnąć po broń”

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Rosyjskie wojska w gotowości już są na Białorusi, tymczasem Ministerstwo Obrony Narodowej spodziewa się niebezpiecznej prowokacji ze strony biorących udział w ćwiczeniach Zapad.

Czytaj też: Imigranci szturmują polską granicę! Sytuacja wymyka się spod kontroli

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Gościem Radia ZET był wiceminister Marcin Ociepa. Mówił spodziewanej prowokacji ze strony Rosji i Białorusi. Wypowiedział się także o wprowadzony stanie wyjątkowym na odcinku graniczącym z Białorusią.

– Mamy do czynienia z bardzo poważną sytuacją, bezprecedensową – powiedział wiceminister Marcin Ociepa tłumacząc wprowadzenie stanu wyjątkowego w województwach podlaskim i lubelskim.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ociepa przekonywał, że mamy do czynienia „z bardzo dużymi ćwiczeniami wojskowymi na bezprecedensową skalę, znaczenie większymi, niż deklaruje to Rosja”.

– Bezpośrednio na białoruskich poligonach i lotniskach będą siły zbrojne Rosji, już są, my to obserwujemy – mówił dalej wicepremier.

Rosyjskie wojska na Białorusi, są w gotowości

Przedstawił też sytuację z drugiej strony.

– A jednocześnie widzimy, że te reżimy postanowiły sięgnąć po broń – tym razem ludzką, żywą – dodał. W jego ocenie Rosja i Białoruś uczyniły „z migrantów – czy to uchodźców, czy migrantów ekonomicznych oręż przeciwko państwom zachodu”. – I my się spodziewamy, mówiąc wprost, prowokacji na granicy wschodniej Polski, a to jest jednocześnie granica Unii Europejskiej i NATO – dodał Marcin Ociepa.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zobacz także: Adam Niedzielski właśnie potwierdził ogromne zmiany w obostrzeniach. Część Polaków przerażona

Dalej tłumaczył że podobnie Litwa i Łotwa zdecydowały się na takie same rozwiązania co Polska, a to z kolei sugeruje że mamy jako państwa podobne spojrzenie na to co dzieje się obecnie na Białorusi. Wiceminister zaznaczył, że wprowadzenie stanu wyjątkowego nie ma zatem związku z działaniami dziennikarzy jak usiłuje to przekazać pewna część mediów, a z bezpieczeństwem obywatelki Polski.

Następnie Ociepa wspominał, że historia zna przypadki gdzie manewry i podobne ćwiczenia kończyły się pełnowymiarowymi konfliktami, natomiast przyznał, że nie chodzi tu konkretnie o Zapad. Następnie dodał, że „spodziewamy się prowokacji w takiej czy innej formie, to mogą być żołnierze, to mogą być zielone ludziki”.

– Jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze – powiedział wiceminister MON.

Zobacz nasz kanał internetowy! Ciekawostki, historia i najnowsze informacje:

Rosyjskie wojska w gotowości już są na Białorusi, tymczasem Ministerstwo Obrony Narodowej spodziewa się niebezpiecznej prowokacji

Polecamy również:

Polska w sytuacji realnego zagrożenia! Celowa prowokacja na granicy? Wojsko w gotowości

Spełniła się przerażająca wizja Jackowskiego! Pokazali niezbite dowody

Łukaszenka grozi Polsce. Ogromna ilość uzbrojenia, wojsko w gotowości

Rodzice mogą zapomnieć o gotówce! Potwierdzono właśnie zmiany w 500 plus

Skandal w rocznicę wybuchu II WŚ! Nikt nie mógł uwierzyć w te słowa… Nie powinny były paść

Nowe obostrzenie weszło w życie. Zmuszają wszystkich szczepień. Odmowa grozi poważnymi konsekwencjami

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →