Awantura w Sejmie. Sprawa aborcji jest przesądzona?

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Sejm w środę zajął się obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję„, którego głównym twórcą jest Kaja Godek, czy aborcja zostanie w Polsce jeszcze bardziej ograniczona?

Temat jest bardzo kontrowersyjny i ingeruje w tak zwanym kompromis aborcyjny,  który zapadł w 1993 roku między wszystkimi ówczesnymi środowiskami politycznymi.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Aktualna koncepcja jego modyfikacji polega przede wszystkim na wyłączeniu możliwości dokonania aborcji z powodu pobudek eugenicznych. Zwolennicy podkreślają,  że aktualne przepisy pozwalają na zabicie dziecka tylko z powodu prawdopodobieństwa jego choroby.

„Zatrzymaj aborcję” – Sejm wprowadzi ustawę?

Środowiska Pro-Life na czele których stoi Kaja Godek są blisko jednego z największych sukcesów w swojej dotychczasowej działalności. Projekt „Zatrzymaj aborcję” zakłada przede wszystkim obostrzenia w kwestii aborcji wykonywanej z pobudek  eugenicznych.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mimo wszystko projekt poważnie podzielił polskie społeczeństwo. Nie brakuje opinii,  że ustawa godzi w prawa kobiet. Dziś w sejmie przy okazji debaty doszło do mocnej wymiany zdań między posłami lewicy i Koalicji Obywatelskiej a Kają Godek,  która jest zdeterminowana do przekonania rządu w kwestii wprowadzenia projektu w życie.

Kaja Godek w sejmie

– Nie odpuścimy wam, szanowni posłowie, sprawy obrony życia. Będziemy chodzić za wami na komisje, będziemy wspominać o sprawie w mediach, staniemy z pikietami pod waszymi biurami i pod drzwiami sal, gdzie spotykacie się z wyborcami i upomnimy się o każde zabijane dziecko

podkreśliła. Wezwała także posłów do jak najszybszego przyjęcia tej ustawy. 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W debacie głos zabrała również kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski – Małgorzata Kidawa-Błońska. Zwróciła się ona do posłów o nie ingerowanie w sprawy kobiety.

Zanim zacznę, zwrócę się do panów, którzy trzymają władzę w naszym kraju i uważają, że są lepsi i mogą więcej: to od was będzie zależało czy ta ustawa będzie procedowana czy nie. Weźcie za to odpowiedzialność i zostawcie kobiety w spokoju. My powinniśmy decydować o tym co zrobić, by kobiety czuły się bezpieczne, by miały wsparcie, ale nie możemy za nie decydować

mówiła.

Sejm zajął się obywatelskim projektem "Zatrzymaj aborcję", którego twórcą jest Kaja Godek, czy aborcja zostanie w Polsce jeszcze bardziej ograniczona?
Sejm zajął się obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”, którego twórcą jest Kaja Godek, czy aborcja zostanie w Polsce jeszcze bardziej ograniczona?/ screen YouTube

Źródło: Interia

Polecamy także:

Obowiązek noszenia maseczek: znamy szczegóły

Najgorsze dopiero przed nami! „Boje się, że będziemy wybierać kogo leczyć”

Skandal w UK! Wyciekł tajny 860-stronicowy dokument

Polecamy także:

Michał Szpak ponownie szokuje. Zdjęcie pokazało zbyt wiele

Kamil Lemieszewski z show „Big Brother” już tak nie wygląda! Co za zmiana

Doda i ostra odpowiedź na hejt! Tym żyła cała sieć

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →