Skandal! Obrzydliwe kłamstwo w podręcznikach do historii!

Uczniowie na lekcjach historii mają “okazję” przeczytać co nieco na temat zbrodni Katyńskich. To co zostało wydrukowane w tych podręcznikach i trafiło do szkół to skandal! Dzieci, które uczą się takiej historii maja po 16 lat.

“Nie ma potwierdzenia w dokumentach, że w Katyniu do polskich oficerów strzelało NKDW” – mogą przeczytać uczniowie białoruskich szkół w podręczniku do historii. Zmicier Drozd, historyk powiedział, że autor napisał tak ponieważ twierdzi, że nie ma dowodów, które potwierdzały by zbrodnie dokonane na Polakach przez Sowietów.

Na 151. stronie podręcznika czytamy:
“Prowadzono wiele badań, jednak również obecnie z powodu braku materiałów dokumentalnych oraz żywych świadków nie ustalono, jaki kraj odpowiada za rozstrzelanie polskich oficerów” – napisał prof. Jauhen Nowik w swoim podręczniku “Historia Białorusi dla 11 klasy”

Dalej autor przytacza już sowiecką wersję wydarzeń.

 W niektórych badaniach historycznych stwierdzono, że »zbrodnia ta była dokonana przez organy NKWD na podstawie decyzji biura politycznego KC WKP(b)«. Jednak na dzień obecny przywoływana wersja nie ma potwierdzenia w dokumentach. Druga wersja – jeńców – polskich oficerów rozstrzelały karne oddziały faszystów w czasie okupacji ziemi smoleńskiej przez Niemcy w 1941 r.

– czytamy w podręczniku.

– Nikt ze strony rosyjskich władz nie negował sowieckiej odpowiedzialności za tę zbrodnię. Rosja przekazała Polsce 700 tomów akt kryminalnych, więc nie jest prawdą, że nie ma dokumentów w sprawie Katynia – powiedział historyk Zmicier Drozdw wywiadzie dla białoruskiej telewizji Biełsat.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →