Tragiczna śmierć Miss Polonia. Zabójca przerwał milczenie po latach

Agnieszka Kotlarska miała wielką szansę na międzynarodową karierę. Nie było jej jednak dane zrealizować swoich marzeń. Miss Polski 1991 zginęła z ręki Jerzego Lisiewskiego, który za zbrodnię dostał karę 14 lat więzienia. Po wyjściu na wolność opowiedział o mordzie.

Agnieszka Kotlarska zginęła 27 sierpnia 1996 roku we Wrocławiu na oczach męża Jarosława Świątka i 2,5-letniej wówczas córki Patrycji. Zabił ją jej prześladowca, informatyk Jerzy Lisiewski, który nachodził kobietę od dłuższego czasu.

Mąż Agnieszki Kotlarskiej, broniąc rodziny przed szaleńcem, został raniony w udo. Miss Polonia 1991 miała trzy rany klatki piersiowej. Nie udało się jej uratować. Morderca został skazany na 14 lat więzienia. Z więzienia wyszedł w 2011 roku. – Zdarzyło się nieszczęście. Doszło do szarpaniny z jej mężem. Wyciągnąłem nóż, Agnieszka do mnie podeszła. Stało się tak, że została ugodzona tym nożem. Po prostu nieszczęśliwie zmarła – powiedział wtedy magazynowi Reportaże Onet Studio Lisiewski.

W sierpniu 2014 roku Jerzy Lisiewski ponownie trafił za kratki. Rzucił się z nożem na włamywacza. Sąd Okręgowy we Wrocławiu wydał wyrok półtora roku pozbawienia wolności.

Agnieszka Kotlarska mogła zginąć miesiąc wcześniej w katastrofie lotniczej. W ostatniej chwili odwołała jednak lot z Paryża do Nowego Jorku. Samolot, którym miała lecieć, rozbił się 11 minut po starcie. Wszyscy pasażerowie zginęli.

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →