Szydło planuje coś wbrew Morawieckiemu?! Kolejna burza

Czy czeka nas spór Beaty Szydło z nowym premierem Mateuszem Morawieckim? Jak twierdzi Wirtualna Polska, była szefowa rządu – a dziś wicepremier – planuje dwie zagraniczne wizyty i chce uczestniczyć w obradach Rady Unii Europejskiej w miejsce minister pracy Elżbiety Rafalskiej. A to ma nie podobać się ponoć Morawieckiemu. Rzecznik rządu Szydło, Rafał Bochenek, wszystkiemu zaprzecza.

To byłoby jednak naturalne, wszak za ten obszar – razem z minister Elżbietą Rafalską – będzie odpowiadać w nowym rządzie była premier.

– Otoczenie premiera Morawieckiego z niepokojem patrzy na ruchy byłej szefowej rządu. Obawia się, że nie będzie trzymała spójnego przekazu dla Europy i z tylnego siedzenia będzie serwowała „wrzutki” zakłócające politykę premiera. Morawiecki liczy bowiem na złagodzenie sporu z Brukselą – pisze z kolei Wirtualna Polska.

Jej informacje zdementował minister Rafał Bochenek, bliski współpracownik Szydło.

– Artykuł napisany na ewidentnym kłamstwie, brak jakichkolwiek faktów! Dziwi mnie, że nawet po interwencji nie jest usuwany z portalu. Czyżby chodziło o uderzenie w rząd? – napisał na Twitterze wyraźnie wzburzony Bochenek, były rzecznik rządu Beaty Szydło.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Beata Szydło planuje ofensywę dyplomatyczną. Morawiecki boi się, że wszystko zepsuje
Wicepremier Beata Szydło planuje dwie zagraniczne wizyty – dowiedziała się Wirtualna Polska. Szydło chce też uczestniczyć w obradach Rady Unii Europejskiej w miejsce minister pracy Elżbiety Rafalsk…

– Pan minister cały dzień nie odpowiada na pytanie, a po publikacji dzwoni i rozmowę zaczyna od „jeśli nie zdejmiecie tego w 10 minut…”. Po czym grozi pozwem – odpowiedział mu autor publikacji.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wicepremier Beata Szydło stanęła na czele Komitetu Społecznego Rady Ministrów, który będzie zajmował się m.in. „inicjowaniem i koordynowaniem działań związanych z poprawą sytuacji rodzin i wspieraniem aktywności zawodowej w Polsce”.

– Powołanie Komitetu Społecznego RM, to bardzo ważna decyzja premiera Morawieckiego. Przed nami dużo pracy, nowe wyzwania. Możemy wiele dobrego zrobić dla Polaków. Cieszę się, że szefując KSRM, będę mogła kontynuować nasz program. Na początku stycznia przedstawię plan działania i nowe inicjatywy – napisała Beata Szydło na Twitterze.