SZACH MAT lewico! Policja opublikowała statystyki dotyczące przestępstw z „nienawiści”. Taka jest prawda

Liczba przestępstw stwierdzonych z „nienawiści” (art. 119, 256, 257 kodeksu karnego) wciąż maleje. W 2015 roku stwierdzono 791 przestępstw, w 2016 r. 765, a w 2017 r. 726. Jest to niecały promil z 782114 wszystkich przestępstw. Równocześnie wzrosła wykrywalność tych przestępstw – poinformowała na Twitterze Polska Policja.
Tym samym obaliła narrację części lewicowo-liberalnych mediów, które próbowały wmówić, że za czasów rządów PiS te statystyki wzrosły.

Przypomnijmy, że Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota wszczęła śledztwo w sprawie napaści na 14-letnią dziewczynkę pochodzenia tureckiego, do której doszło na warszawskiej Ochocie, gdy dziewczynka wracała ze szkoły. Jak donoszą media, atak miał mieć podłoże rasistowskie.

Mimo że to zdarzenie zdecydowanie potępili premier Mateusz Morawiecki oraz szef MSWiA, Mariusz Błaszczak, niektórzy lewicowo-liberalni publicyści i media tego samego nurtu, próbowali wmówić Polakom, że „za rządów PiS wzrosły statystyki przestępstw popełnianych z nienawiści”.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →

Comments are closed.