Koncentracja rosyjskich wojsk przy granicy. Ostra deklaracja

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej (MON) Mariusz Błaszczak był gościem programu Polskiego Radia 24 gdzie mówił między innymi o stanowisku Polski względem poczynań Rosji. Został poruszony również wątek gromadzenia się rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą.

Czytaj też: Michał Szpak wyrzucony z TVP. Nie pojawi się w „The Voice of Poland”

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– Nasze stanowisko jest konsekwentne: pokazujemy, że nie ma przyzwolenia na agresję. To jest proces, który rozpoczął się w 2008 r., kiedy śp. prezydent Lech Kaczyński razem z przywódcami państw naszej części Europy zatrzymał inwazję rosyjską na Gruzję – stwierdził Mariusz Błaszczak.

Niejednokrotnie podkreślał, że Rosję i całą napięta sytuację na wschodzie należy traktować bardzo poważnie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Szef MON Mariusz Błaszczak był gościem programu Polskiego Radia 24

– Naszym zadaniem – i to zadanie realizujemy konsekwentnie od 2015 r. – jest wzmacnianie i zwiększanie liczebne Wojska Polskiego – podkreślił szef MON.

Następnie wyliczył wszelkie działania i modernizacje jakie Wojsko Polskie wykonało na przestrzeni lat. W tym wymienił powołanie w 2018 r. do życia 18. Dywizji Zmechanizowanej operującej na wschód od Wisły, a także zawarcie porozumień wojskowych z USA.

Czytaj także: Rafał Trzaskowski utopił publiczne pieniądze. Ujawniono wstrząsające dane

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– Jesteśmy przygotowani to tego, by stawić czoła w sytuacji ataku. Chodzi o odstraszanie, chodzi o niedoprowadzenie do tego, by ekspansywna polityka rosyjska, odbudowa imperium rosyjskiego przez Putina, by ten proces był kontynuowany przez naszego wschodniego sąsiada – powiedział Mariusz Błaszczak.

Szef MON został zapytany o powód milczenia w tej sprawie Donalda Tuska. Błaszczak nazwał go hejterem, który odzywa się w jedynie sprawach nie mających specjalnie znaczenia dla polityki zagranicznej prowadzonej z Rosją i krajami na wschód od Polski.

– Dziś Donald Tusk zmienił się w hejtera, zajmuje się polską polityką przede wszystkim poprzez wpisy na jednym z portali społecznościowych. Nie łudźmy się, to jest zgrana karta, to jest polityk, który nie przysporzy polskim sprawom żadnego pożytku – odpowiedział Błaszczak i przypomniał, że Donald Tusk milczał również w 2008 roku kiedy Rosja zaatakowała Gruzję.

– Nawet jeżeli to nie było milczenie, to nie było takie stanowisko, którego byśmy oczekiwali z punktu widzenia polskich interesów – dodał szef MON.

Źródło: PAP, PR24

Polecamy również:

„Strajk Kobiet” przeszedł do ataku. Publikują szokujące nagrania i zdjęcia spod kościołów

Marcin Król nie żyje. Aktor zginął tragicznie

Skandaliczne zachowanie Jakimowicza na wizji. Ogórek puściły nerwy

Jarosław Urbaniak nt. Smoleńska: „Propagandyści mówią, że oddaliśmy śledztwo”

Żukowska opluła pamięć Żołnierzy Wyklętych podczas programu na żywo. Obrzydliwe kłamstwo historyczne

Awantura w TVN podczas programu NA ŻYWO. To co powiedziała Lubnauer nie mieści się w głowie

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , , , ,

About Daniel Wyrzykowski

Interesuję się wieloma rzeczami, jednakże najwięcej uwagi poświęcam bieżącym wydarzeniom ze świata show-biznesu. Twierdzę, że w każdej plotce jest ziarno prawdy
View all posts by Daniel Wyrzykowski →