Rafał Trzaskowski utopił publiczne pieniądze. Ujawniono wstrząsające dane

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Rafał Trzaskowski, utopił publiczne pieniądze wydając blisko milion złotych na słynną już akcję informacyjną, która dotyczyła opłaty śmieciowej. O akcji „Nowa ustawa nie pozwala miastom dopłacać z budżetu” (do opłat za śmieci) było głośno jeszcze za jej początków… Teraz ponownie zrobił się szum.

Czytaj też: Lubnauer się „wymsknęło” i przypadkiem powiedziała prawdę. Pogrążyła całą KO

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Portal TVP Info zapytał wprost ratusza ile pieniędzy kosztowała ta akcja i przez ile czasu trwała.

Rafał Trzaskowski utopił pieniądze Warszawiaków

Jak wynika z odpowiedzi przekazanej przez ratusz, ma ona być prowadzona przez cztery i pół miesiąca: od 16 grudnia 2020 r. do końca kwietnia 2021 r., a jej koszt wynosi 832 896,52 zł —przekazał ratusz dziennikarzom portalu TVP Info.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Przypomnijmy, że chodzi dokładnie o tę kampanię, która informowała mieszkańców Warszawy o tym dlaczego opłata śmieciowa jest tak wysoka. TVP Info zaznacza, że w wielu przypadkach rodzina musi zapłacić od 200 do 40 zł miesięcznie za wywóz śmieci. Ratusz postanowił obarczyć winą nową ustawę jaką narzuca rząd PiS.

Zobacz także: Giertychowi puściły nerwy. Wpadł w szał i wściekły wypunktował Lewicę: „Współpraca ze zdrajcami…

Między innymi dlatego, że opłata jest liczona od ilości zużytej wody. Władze rządzonego przez PO miasta wprowadzając taką zasadę, tłumaczyły, że nie mają wyjścia, ponieważ zmusza ich do tego +nowa ustawa+ —czytamy.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

TVP Info zwróciło uwagę, że stwierdzenie nowa ustawa ma wskazywać odbiorcom kampanii, że chodzi o projekty i ustawy które ustalił PiS po objęciu władzy w 2015 roku. Jaka jest prawda? Niestety zupełnie inna niż ta jaką chcieli przekazać podwykonawcy Rafała Trzaskowskiego.

Kampania dezinformacyjna

To fałszywa informacja: przepisy ustawy z 1997 r., na które powołuje się ratusz, uchwalono w 2011 (weszły w życie z początkiem 2012 r.) oraz w 2015 r. —wskazano.

Pomimo tak oczywistych faktów, Ratusz postanowił z publicznych pieniędzy sfinansować kłamliwą kampanię wymierzoną przeciwko rządowi.

Czytaj też: Jarosław Gowin na wspólnych listach z PSL i PO? Powiedział to wprost

Stwierdzenia, jakoby +nowa+ ustawa zmuszała Trzaskowskiego do narzucenia mieszkańcom kilkusetzłotowych opłat za śmieci są widoczne na nośnikach reklamowych w całym mieście, również na taborze komunikacji miejskiej —napisano na TVP Info.

Polecamy również:

„Strajk Kobiet” przeszedł do ataku. Publikują szokujące nagrania i zdjęcia spod kościołów

Marcin Król nie żyje. Aktor zginął tragicznie

Skandaliczne zachowanie Jakimowicza na wizji. Ogórek puściły nerwy

Jarosław Urbaniak nt. Smoleńska: „Propagandyści mówią, że oddaliśmy śledztwo”

Żukowska opluła pamięć Żołnierzy Wyklętych podczas programu na żywo. Obrzydliwe kłamstwo historyczne

Awantura w TVN podczas programu NA ŻYWO. To co powiedziała Lubnauer nie mieści się w głowie

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →