Wojsko na granicy z Polską. Pilna decyzja MON

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koronawirus w Polsce: Wojsko na granicy z Polską, w walce z koronawirusem zaangażowane są Wojska Obrony Terytorialnej (WOT). Ministerstwo Obrony Narodowej komentuje decyzję.

Czytaj też: Adam Małysz na kwarantannie: „Sytuacja jest poważna”

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Zależy nam na tym, żeby zapewnić bezpieczeństwo, stąd zaangażowanie żołnierzy Wojska Polskiego. To jest właśnie istota służby, żeby zapewniać bezpieczeństwo na co dzień”

– powiedział minister Błaszczak w niedzielnym wydaniu Wiadomości TVP.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj także: Wieniawa przerażona i zapłakana. Jej relacja wstrząsnęła fanami

Potwierdził, że już w niedzielę na granicy z Polska służbę pełniło około tysiąc żołnierzy. Dziś ta liczba ma się zwiększyć.

„Są to żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, ale także żołnierze wojsk operacyjnych, np. wojska inżynieryjne”

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– wskazał szef MON.

Wojsko na granicy z Polską, nie tylko WOT

„Zadaniem państwa polskiego jest pomoc obywatelom naszego kraju w sytuacji, w trudnej sytuacji, bo znaleźliśmy się obiektywnie rzecz biorąc w trudnej sytuacji. Tu jest ważna solidarność, wzajemne wspieranie się – stąd na przykład żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej opiekują się kombatantami, a więc osobami najstarszymi, które są w grupie ryzyka”

– powiedział w TVP minister Błaszczak

Zobacz również: Pilna decyzja UE w związku z koronawirusem

Szef Ministerstwa Obrony Narodowe zaznaczył, że jest dumny z postawy żołnierzy Wojska Polskiego. „Fantastycznie sprawdzają się żołnierze WOT, oni są na pierwszej linii, dlatego że takie są zadania piątego, najmłodszego rodzaju sił zbrojnych”

– potwierdził Minister Błaszczak.

Ponadto poinformowano, że prócz Wojsk Obrony Terytorialnej, w walkę o bezpieczeństwo obywateli polskich zaangażowano również żołnierzy wojsk operacyjnych. Minister Błaszczak wymienił dla przykładu lotników, którzy pomagają transportować drogą powietrzną środki medyczne.

Uwaga na „FAKE NEWSY”

W dalszej części wypowiedzi szef MON przestrzegał przed pojawiającymi się w przestrzeni publicznej „fake newsami”. Przekonywał również, że miasta nie będą zamykane.

„Żyjemy w XXI wieku. Media społecznościowe są bardzo rozwinięte. To jest szansa, dlatego że informacja błyskawicznie dociera do szerokiego grona odbiorców, ale to są też pewne zagrożenia, wynikające z fake newsów, z informacji niesprawdzonych, które są prezentowane, publikowane z niewiedzy, ale też być może ze złej woli”

– mówił minister Błaszczak.

„Proszę zasięgać informacji w źródłach rządowych, w instytucjach państwowych”

dodał.

Źródło: Wiadomości TVP

Koronawirus w Polsce: Wojsko na granicy z Polską, w walce z koronawirusem zaangażowane są Wojska Obrony Terytorialnej (WOT)
Koronawirus w Polsce: Wojsko na granicy z Polską, w walce z koronawirusem zaangażowane są Wojska Obrony Terytorialnej (WOT)

Polecamy także:

Załamanie pogody: potężne dwucyfrowe mrozy i śnieg

Wideo z Mediolanu ukazuje ponurą prawdę. Tak Włochy walczą z pandemią

Stan Zagrożenia Epidemiologicznego w Polsce: Co to oznacza?

To może Cię również zainteresować:

Śmierć Królikowskiego zmieniła ich życie: rodzina przeżywa koszmar

Ibisz ogłosił przerażające wieści na żywo. Polały się łzy

Tak wygląda kwarantanna we Włoszech. Nagranie podbija sieć

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →