Wstydliwy sekret Kaczyńskiego z młodości ujrzał światło dzienne! Był ukrywany latami!

Długo ukrywany, wstydliwy sekret młodości Jarosława Kaczyńskiego wyszedł na jaw. Teraz wszyscy o nim mówią.

Jak wyszło na jaw Prezes PiS, w czasach szkoły średniej nie należał do prymusów, przed groźbą niezdania do następnej klasy z niewiadomych przyczyn uratował go członek KC PZPR, a później minister Jerzy Kuberski.

O sprawie przypomniał, były pracownik warszawskiego liceum im. Lelewela, do którego uczęszczali bracia Kaczyńscy-Andrzej Jaczewski. Mężczyzna pamięta, że Kaczyński decyzją rady pedagogicznej miał powtarzać X klasę, wtedy jednak w sprawę, zaangażował się Kuberski, będący wtedy stołecznym kuratorem.

„Wtedy do dyrektora Lelewela pana Nikodema Księżopolskiego – pedagoga bezpartyjnego i niespotykanie praworządnego (czasem aż do przesady) – zatelefonował Kuberski. I mówi: „Dyrektorze, tam u was jednego z bliźniaków nie promowaliście. Ja ich znam. To są bardzo dobrzy chłopcy. Proszę to naprawić i drugiego też promować” – wspomina Andrzej Jaczewski.

Rada pedagogiczna pomimo interwencji kuratora pozostała niezmienna w swojej decyzji. Wtedy Kuberskiemu udało się załatwić ,Kaczyńskiemu przeniesienie do innego Liceum gdzie otrzymał promocję do XI klasy. Były Pracownik Liceum, uważa, że takie działanie było niezgodne z prawem.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →

Comments are closed.