Kwaśniewski ostro o Kaczyńskim. Mocno przesadził

Wybory prezydenckie 2020: Andrzej Duda wygrywa z Rafałem Trzaskowskim w II turze wyborów prezydenckich. Kandydat z poparciem Prawa i Sprawiedliwości zwiększył swoją przewagę nad aktualnym włodarzem stolicy kraju.

Tymczasem jeszcze przed wyborami na temat prezesa Prawa i Sprawiedliwości oraz ewentualnego rezultatu wyborów prezydenckich wypowiedział się były prezydent – Aleksander Kwaśniewski. Stwierdził on między innymi, że Jarosławowi Kaczyńskiemu nie zostało zbyt wiele czasu.

Czytaj też: Hanna Lis wskazała winnego porażki Trzaskowskiego, to wina dwóch osób

Duda wygrywa, Kwaśniewski komentuje przyszłość Kaczyńskiego

Wybory prezydenckie już za nami. Nieoficjalnie zwycięzcą został Andrzej Duda, który na podstawie wyników z ponad 99 proc. komisji wyborczych osiągnął jeszcze większą przewagę nad Rafałem Trzaskowskim. Ta sytuacja z pewnością nie przypadnie do gustu Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, który już przed wyborami odniósł się do przyszłości Jarosława Kaczyńskiego i ewentualnego rezultatu wyborów prezydenckich.

Zobacz również: Jerzy Owsiak nie wytrzymał. Ostro skomentował wyniki wyborów

Jarosław Kaczyński dużo czasu przed sobą już nie ma. Jest człowiekiem w swoich latach, więc sądzę, że z jego strony będzie chęć, aby na własne oczy jeszcze zobaczyć te wszystkie zmiany. A to może oznaczać ograniczenie wolności mediów, radykalne działania w stosunku do opozycji, aby ją ostatecznie zmarginalizować i rozbić. To może oznaczać również, że Polska dalej będzie obsuwać się w swoim znaczeniu w Unii Europejskiej powiedział Kwaśniewski.

Kwaśniewski nie krył także, jakie miał nadzieję względem wyborów prezydenckich.

To nie będzie jeszcze taka wymarzona równowaga polityczna, którą zapisywaliśmy w konstytucji w dużej mierze. Która opiera się właśnie na dialogu, na koncyliacji, ale oczywiście prezydent, który nie jest z PiS. Daje gwarancję, że będzie musiał być ten dialog. Bo będzie trzeba jakoś ze sobą współpracować, że te najbardziej radykalne pomysły PiS nie będą miały szansy realizacji. — mówił gość TOK FM.

Wybory prezydenckie 2020: Andrzej Duda wygrywa z Rafałem Trzaskowskim w II turze wyborów prezydenckich. Kandydat z poparciem Prawa i Sprawiedliwości...
Wybory prezydenckie 2020: Andrzej Duda wygrywa z Rafałem Trzaskowskim w II turze wyborów prezydenckich. Kandydat z poparciem Prawa i Sprawiedliwości… Screen YouTube

Polecamy także:

Ministerstwo wprowadza zmiany w sklepach. Od września nowe zasady

Najwięcej nowych zakażeń już nie na Śląsku. Najnowszy koronawirus raport

Ronaldinho musi czekać na rozprawę. Nie może wrócić do Brazylii

, , , , , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →