Wzruszająca mowa Morawieckiego! Reakcje Powstańców? Bezcenne! (wideo)

Trzy dni temu w całym kraju obchodziliśmy uroczystości upamiętniające rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.  Bez wątpienia jest to jedna z najważniejszych dat w polskiej historii,  która niesie za sobą niejedno przesłanie i bolesną lekcję. W uroczystościach w Warszawie udział brał szef Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki. Przemowa premiera wzruszyła zgromadzonych kombatantów oraz ich rodziny.

Wzruszająca przemowa premiera Morawieckiego

„Powstańcy Warszawscy walczyli o lepszą Polskę, żeby w ogóle mogła istnieć. Walczyli również o lepszy świat, dlatego cały świat winien jest pamięć po ostatnie dni Powstańcom Warszawy, tamtemu zrywowi, który miał miejsce latam 1944 roku.” – mówił Premier Mateusz Morawiecki w towarzystwie Powstańców.

Wówczas byli młodymi patriotami żadnymi wolności, dziś stojąc dumnie w towarzystwie władz Polski, przyjmowali należy im szacunek.

„W oparciu o tamtą walkę budujemy naszą przyszłość, budujemy przyszłość Polski. Oni w ten sposób zwyciężyli – tak uważam.” – deklaruje Premier. Po przemówieniu ucałował w dłoń wyraźnie przejętą Kombatantkę.

75. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

75 lat temu tysiące warszawiaków stanęło do walki z niemieckim okupantem,  który przez lata odbierał Polakom ich resztki godności oraz człowieczeństwa. Do dziś kwestia słuszności wybuchu powstania jest bardzo burzliwie komentowana w polskim  społeczeństwie.

Budowa i remont - porównaj na Ceneo

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →