Od dziś obowiązuje ważny zakaz! Wielu Polaków wściekłych

Od dziś obowiązuje zakaz sprzedaży miętowych papierosów, jest to decyzja Unii Europejskiej. Wielu Polaków jest niepocieszonych takim obrotem spraw.

Czytaj też: Uwaga! Popularny w Polsce lek wycofany! Jeżeli go masz lepiej wyrzuć

Dzisiejsza sytuacja jest wynikiem implementacji dyrektywy Unii Europejskiej, która zabrania na obszarze Unii Europejskiej sprzedaży wyrobów mentolowych i smakowych dedykowanych dla osób palących. Na dodatek z badań przetworzonych przez Polsat News wynika, że ponad połowa palaczy nie jest świadoma tego, że już od dziś nie będzie mogła zakupić ulubionych papierosów.

Od dziś wchodzi zakaz sprzedaży miętowych papierosów

Od dziś papierosy smakowe przechodzą do historii. Jest to wynik implantacji przez Polskę dyrektywy Unii Europejskiej w sprawie sprzedaży smakowych wyrobów tytoniowych. W tej sytuacji od dziś nie będzie można zakupić przede wszystkim papierosów mentolowych.

Na dodatek z tej sytuacji nie zdaje sobie sprawy spora część palaczy. Z badań przeprowadzonych przez Polsat News wynika, że ponad 51% nie wie o tym, że już więcej nie zakupi legalnie tego typu wyrobów. Z kolei 20% deklaruje, że ten zakaz nie spowoduje tego, aby przestali palić ulubione papierosy.

Odpływ konsumentów do szarej strefy to realne straty zarówno dla handlu, jak i budżetu państwa. […] Ważne jest budowanie świadomości konsumentów, aby nie szukali wyrobów mentolowych na bazarach. Produkty niewiadomego pochodzenia nie spełniają żadnych norm jakości

mówił cytowany przez Polsat News, wiceprezes PiH, Maciej Ptaszyński.

Warto także zwrócić uwagę, że taka sytuacja to otwarta furtka dla szarej strefy, co rodzi niebezpieczneństwo.

Zobacz również: Durczok porównał Polaków do „dzi*ki”. Skandaliczne słowa pełne jadu

Zdarza się, że w papierosach z takich miejsc znajdujemy fragmenty szkła, opiłki metalu czy trutki na szczury. Łatwo sobie wyobrazić, co może się stać, jeżeli konsument będzie inhalował taki produkt. Wielki apel o niekorzystanie z wyrobów szarej strefy

ostrzega wszystkich palaczy PiH.

Od dziś obowiązuje zakaz sprzedaży miętowych papierosów, jest to decyzja unii Europejskiej. Wielu Polaków jest niepocieszonych takim obrotem spraw.
Od dziś obowiązuje zakaz sprzedaży miętowych papierosów, jest to decyzja unii Europejskiej. Wielu Polaków jest niepocieszonych takim obrotem spraw./ screen YouTube

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Resort zdrowia podał najnowsze dane. Kolejne zgony i zachorowania

Jackowski powiedział co czeka Trzaskowskiego. Będzie skandal?

Trzaskowski bezczelnie kłamał. Teraz może mieć problemy

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →