Jest sposób na Acta 2! Wymyślił go Polak. Nie wszystko stracone (Film)

Acta 2 Polska. 26 marca odbyło się głosowanie w Parlamencie Europejskim nad dyrektywą ws. praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, w wyniku wcześniejszej afery z cenzurą w internecie zaczęto nazywać ją „ACTA 2”. Niestety europosłowie opowiedzieli się za jej przyjęciem, w związku z tym i w Polsce już wkrótce zacznie obowiązywać.

Mroczna wizja cenzury rzuciła swój cień na użytkowników do tej pory nieskrępowanego internetu. Jeszcze nie zdążyli oni poczuć smaku goryczy tej unijnej dyrektywy, a już eurokraci szykują kolejny cios w wolność słowa w Internecie.

Mowa tu o dyrektywie Terreg, która nie ma się już zajmować prawami autorskimi twórców, a ma nałożyć obowiązek na wszystkie działające na terenie Unii Europejskiej platformy i strony internetowe. Będą musiały one w ciągu jednej godziny od uzyskania zgłoszenia usuwać treści, które zostałyby uznane za treści o charakterze terrorystycznym.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kompromitacja Schetyny przed kamerami. Pytanie dziennikarza go zatkało. To trzeba zobaczyć (film)

Następnie te platformy i strony będą miały obowiązek zastosowania filtrów, mających spowodować, aby te treści nie mogły być ponownie przesyłane. Jeśli by się do tego nie dostosowały, w efekcie na nie nakładane kary finansowe w wysokości 4% ich rocznych przychodów.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W walka z terroryzmem brzmi bardzo wzniośle, jednak czy to na pewno jest celem unijnych dygnitarzy? Warto zadać pytanie: Kto będzie decydować o tym, które treści można uznać za treści terrorystyczne? Będą to unijni urzędnicy, algorytm czy może sztuczna inteligencja.

Acta 2 Polska. Jest sposób

Acta 2 Polska, Cenzura w sieci, Terreg
Acta 2 Polska, Cenzura w sieci, Terreg

Rodzi to ogromne zagrożenie dla wolności słowa. Wszystko dlatego, że zwykła dyskusja poruszająca kwestie światopoglądowe zostanie uznana za treść powodującą zakłócenie ładu społecznego, które w mniemaniu cenzorów doprowadzi do radykalizacji i efekcie terroryzmu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Unia wielokrotnie przekroczyła granice absurdu swoimi regulacjami, więc obawy o to w jaki sposób zostaną one wyznaczone przy regulacjach dotyczących wolności słowa są jak najbardziej zasadne, bo to już nie chodzi o memy z kotkami, a o fundamentalne wolności i prawa zwykłych ludzi.

ZOBACZ TAKŻE: Polaków wryło! Tak Joanna Mucha zaatakowała Kościół katolicki

Czy na naszych oczach Unia Europejska zamienia się w Totalitarny Twór ingerujący w to o czym nam będzie wolno rozmawiać? Czy mamy się czego obawiać i czy jest coś co możemy zrobić, aby przeciwdziałać zapędom unijnych cenzorów ideologicznych?

Polecamy państwu obejrzeć poniższy film.

Przedstawiono trafną analizę i bardzo ciekawą propozycję zabezpieczenia użytkowników internetu przed próbami cenzury politycznej. Prezentowany projekt jednocześnie umożliwia przejęcie władzy nad politykami przez obywateli oraz daje realny wpływ na tworzenie prawa.

Acta 2 Polska

ZOBACZ WIĘCEJ:

Ryszard Kotys udzielił wstrząsającego wywiadu. To koniec
Szok! Nieznana przeszłości księży z reportażu Sekielskiego. Nikt o tym nie wspomniał
Skandal u Wojewódzkiego. Przyjął symbol mordu Polaków jako prezent (foto)
Boczek z “Kiepskich” przeżył koszmar! Trwa walka o życie (Film)
Popek rzucił wyzwanie Magdzie Gessler! Wścieknie się jak to zobaczy (Film)

Acta 2 Polska