Przerażające zachowanie pielęgniarek. Jak potraktowały pacjenta?!

Bestialskie zachowanie pielęgniarek z Soczi w Rosji. Ranny potrzebujący pomocy mężczyzna został dosłownie wykopany na ulicę ze szpitala przez kobiety. Pielęgniarki już są bezrobotne, ponieważ kamera wszystko uwieczniła.

Szokujące sceny miały miejsce w czwartek, 25 stycznia. Na filmie z monitoringu były dwie pielęgniarki ze szpitala w Soczi. Prowadziły wózek, by wywieźć mężczyznę z zakrwawioną nogą w jakieś ustronne miejsce, a potem zostawić go w chłodnych warunkach. Tego dnia na termometrach było zaledwie kilka kresek powyżej zera.

– Diabelskie pielęgniarki. Pozbyły się niechcianego pacjenta – skomentował nagranie jeden z internautów.

Skandaliczne zachowanie kobiet nie umknęło przechodzącemu w pobliżu mężczyźnie. Świadek wspomniał, że zwrócił pracowniczkom szpitala uwagę. Jedna z pielęgniarek miała mu odpowiedzieć: „zabierz go do domu, jeśli chcesz. Nam nie jest potrzebny”. Przechodnie wezwali na miejsce służby. Pacjentem zajęli się ratownicy pogotowia. Ranny ponownie trafił do szpitala.

Sprawa nabrała rozgłosu. Kobiety musiały pożegnać się z pracą, pożałowały prędko. Tłumaczyły się, że pacjent prosił by zabrały go w wybrane miejsce, bo przyjaciel miał zabrać go, lecz tam nikt na niego nie czekał. Szefowa miejscowych służb medycznych Marina Wartazarjan wytłumaczyła, że każdy pacjent ma prawo odmowy leczenia, ale musi to zrobić na piśmie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wszczęto śledztwo w sprawie, dodatkowo oskarżeniami został objęty równie lekarz dyżurny.

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});