– Do 3 stycznia wpłynęło 12,7 tys. wniosków. Środki zostały zarezerwowane w ciągu dwóch dni, wnioskodawcy byli dobrze przygotowani i wcześniej skompletowali dokumenty – poinformował Przemysław Osuch z BGK. Zwrócił uwagę, że była to już ostatnia odsłona programu „Mieszkanie dla Młodych”, dlatego zainteresowanie było ogromne.
Przemysław Osuch podkreślił, że „pełną obsługą wniosków o dofinansowanie wkładu własnego zajmują się banki kredytujące”. – To one poinformują swoich klientów, jaki jest status wniosku oraz czy przyznano dofinansowanie – podsumował.
Zgodnie z komunikatem BGK przyjmie wszystkie wnioski, które zostały złożone jeszcze w środę. Od czwartku nie będzie przyjmował nowych wniosków. Program Mieszkanie dla Młodych zgodnie z ustawą kończy się w 2018 r. Wstrzymanie przyjmowania wniosków oznacza koniec programu MdM.
Program pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi, realizowany jest przez BGK we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa (MIiB) oraz instytucjami kredytującymi od 2014 roku.
Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK rozwija systemy poręczeń i gwarancji, mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Jednym z ważnych zadań banku jest również wspieranie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw. BGK zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.