To oni mają stworzyć rząd. Polacy zdecydowali
Koronawirus w Polsce: Donald Tusk pokazał zdjęcie transparentu i ruszyła lawina komentarzy, tematem sa oczywiście wybory i decyzje PiS w dobie COVID-19

Po wyborach jeszcze kurz nie opadł, wciąż pozostaje pytanie kto utworzy nowy rząd? Według najnowszego sondażu SW Research wynika już kto powinien sprawować władzę w Polsce.

Przyłapali Dawida Kwiatkowskiego ze znanym mężczyzną. Koniec plotek

Większość respondentów wskazało,że prezydent powinien powierzyć misję tworzenia rządu kandydatowi wskazanemu przez KO, Trzecią Drogę i Nową Lewicę. Aż 56 procent respondentów wybrało właśnie taką opcję. 25,7 proc. uznała, że kandydata powinno wskazać PiS.

Kto powinien zostać premierem?

Uczestnikom sondażu dla rp.pl zadano pytanie: Komu Pani/Pana zdaniem prezydent powinien powierzyć po wyborach misję tworzenia rządu?”.

  • 56 proc. badanych odpowiedziało, że prezydent powinien powierzyć tę misję kandydatowi wskazanemu przez KO, Trzecią Drogę i Nową Lewicę.
  • Zdaniem 25,7 proc. badanych misję tworzenia rządu prezydent powinien powierzyć kandydatowi wskazanemu przez PiS. 
  • 18,3 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie.

Jak sprawa wygląda w podziale na płcie? Premiera z ramienia Koalicji Obywatelskiej chce 6 na 10 kobiet i 53 procent mężczyzn.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Filip Chajzer ostro przesadził i wywołał skandal: „Żeby Cię śmieciu spotkało wszystko co najgorsze”

– Biorąc pod uwagę wiek respondentów, odpowiedź tę najczęściej wskazywali najmłodsi badani (60,4 proc.). Wyznaczenie na szefa rządu polityka związanego z obecną opozycją popiera 7 na 10 respondentów z największych miast i 62 proc. badanych o dochodach mieszczących się w granicach 3001-4000 zł. Z uwagi na wykształcenie odpowiedź ta cieszy się największą popularnością wśród badanych, którzy ukończyli studia (58 proc.) – wyjaśnia prezes agencji badawczej SW Research Przemysław Wesołowski.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Sondaż przeprowadzono przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 17-18 października 2023 r. Badanie objęło 800 internautów powyżej 18. roku życia. 

Zobacz również: