Dla katolików to szok! Ujawniono PRAWDĘ na temat Arki Noego!
Biblijna historia, opowiadającego o Noe, a także zbudowanej przez niego gigantycznej arce, do której trafili jego bliscy oraz zwierzęta – przedstawiciele różnych gatunków – które miały zostać uchowane od potopu, jaki Bóg miał zesłać na Ziemię, to jedna z najbardziej znanych opowieści Starego Testamentu. Naukowcy wciąż sprzeczają się w kwestii jej autentyczności.

Wielu z nich twierdzi, że nic podobnego się nie wydarzyło. Ale nie brakuje badaczy, którzy cały czas usiłują zgłębić zagadkę statku, który ocalił Noego, jego bliskich oraz zwierzęta przed gigantyczną powodzią. Ba. Niektórzy z nich twierdzą, że udało im się odnaleźć szczątki arki. Teraz pojawił się naukowiec, który postanowił wyjaśnić, w jaki sposób została ona w ogóle zbudowana. Jego zdaniem, wzniesiony przez sprawiedliwego Noego obiekt znacznie różni się od tego, który pojawiał się w dotychczasowych wyobrażeniach.

Najnowsze wyniki badań pokazują, że arka wyglądała zupełnie inaczej, niż to się dotąd większości osób wydawało. Przede wszystkim miała inny kształt – była okrągła, a nie podłużna. Nie miała też nic wspólnego z masywnym, wzniesionym z potężnych desek obiektem, który prezentowany jest w kulturze i sztuce. Głównym budulcem, jaki posłużył do jej tworzenia, miała być trzcina. Jak określili to badacze, arka miała długość sześciu piętrowych autobusów.

Zdaniem jednego z naukowców, odpowiedzialnych za najnowsze badania, biblijną arkę można porównać pod względem wyglądu do wykonanej z wodoodpornego materiału łodzi, której podstawą był drewniany szkielet. Zestawił on ją z popularnymi kiedyś szczególnie w Walii, Anglii czy Irlandii łodziami (określa się je tam mianem „coracle”), wyglądem przypominającymi łupinę od orzecha włoskiego.

(fot. wikiedia commons/pd)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Autorem najnowszych badań, które rzucają nowe światło na historię jednego z najsłynniejszych statków w historii, jest dr Irving Finkel z Muzeum Brytyjskiego. Zaprezentowane przez niego informacje nie są tylko przypuszczeniami. Przedstawione właśnie fakty ekspert oparł na danych zawartych na starej, mezopotamskiej tablicy, która pochodzi sprzed 4,7 tysiąca lat. Naukowcowi udało się rozszyfrować pochodzące sprzed tysiącleci znaki pisma klinowego. Kiedy już tego dokonał, okazało się, że przedstawia ona historię Arki Noego.

Co więcej, zawierała ona dość szczegółowe instrukcje budowy takiego obiektu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Starożytny tekst precyzuje nawet rozmiary arki. Według tekstu źródłowego, miała ona ok. 67 metrów średnicy oraz nieco ponad 6 metrów wysokości. Posiadała też dwa poziomy i była zwieńczona dachem. Cały statek podzielony miał zostać na sekcje, tak aby oddzielać od siebie różne gatunki zwierząt. Instrukcja miała zostać zapisana w 60 wierszach – poinformował dziennik „Daily Mail”.