Od kilku godzin cały świat mówi o TYM odkryciu. Czekały tam 130 mln lat… NIESAMOWITE! [WIDEO]

Jednego z najciekawszych odkryć historycznych ostatnich lat dokonali przypadkowo robotnicy kopiący fundamenty pod szkołę w chińskim miasteczku Guangzhou, w prowincji Jiangxi. 30 skamieniałych jaj dinozaurów przetrwało nawet detonację ładunku wybuchowego, który pracownicy podłożyli, by rozbić duży głaz. – To prawdziwy skarb – komentują paleontolodzy.

Guangzhou jest nazywane „rodzinnym miastem dinozaurów”. Wygląda na to, że to określenie jest jak najbardziej trafne. Jak podaje portal nature.com, dokonano tam kolejnego przełomowego odkrycia. I to zupełnie przypadkowo.

Grupa robotników kopiących fundamenty odkryła około 30 skamieniałych jaj, kiedy uprzątali gruzy po detonacji ładunku wybuchowego. Podejrzewali, że to jaja dinozaurów, ale nie byli pewni. Szybko skontaktowali się z lokalnym posterunkiem policji.

Funkcjonariusze podeszli do sprawy bardzo poważnie. Jak podaje mirror.co.uk otoczyli teren kordonem a nastepnie powiadomili specjalistów z muzeum Dayu County.

Ci ustalili, że skamianiałe jaja mają 130 milionów lat. To znaczy, że pochodzą z okresu kredowego. Kreda – ostatni okres ery mezozoicznej – rozpoczął się 145 milionów lat temu i trwał okło 80 milionów lat. Rozkwit przeżywały wtedy pterodaktyle, a na lądzie dinozaury ptasiomiedniczne, w tym nowo powstałe dinozaury rogate (np. Triceratops) i dinozaury kaczodziobe.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →