140 tysięcy osób straci prawo jazdy! Szykuje się pogrom kierowców

Od 1 lipca wchodzi życie nowe prawo, od tego momentu będzie możliwa utrata prawa jazdy, za złamanie przepisów i przekroczenie prędkości o 50km/h także poza terenem zabudowanym. Dotychczas przepis ten obowiązywał tylko w terenie zabudowanym.

W ubiegłym roku, kiedy wprowadzono przepis o odbieraniu prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o 50km/h w terenie zabudowanym. Przez ten czas dokument uprawniający do prowadzenia pojazdu straciło 45 329 kierowców.

Czytaj też: Prokop pożegnał się z widzami programu TVN! Już wiadomo co się stało…

Jest to ponad połowa wszystkich odebranych praw jazd w zeszłym roku. Reszta utraciła jej z innych przyczyn, najczęściej za jazdę pod wpływem alkoholu, bądź przekroczenie 24 punktów karnych ( wśród młodych kierowców jest to 20 punktów karnych)

Utrata prawa jazdy może dotknąć nawet 140 tysięcy kierowców!

Natomiast od 1 lipca bieżącego roku liczba odebranych praw jazdy może lawinowo wzrosnąć, gdyż w życie wchodzi przepis, który pozwoli policji odbierać dokument za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h także poza terenem zabudowanym.

Zobacz również: Pilne: Biedronka w panice wycofuje popularny produkt. Nie jedz go pod żadnym pozorem!

Jeżeli szacunki okażą się trafne, to w tym roku dzięki wprowadzeniu nowego przepisu prawo jazdy czasowo może stracić nawet od 80 do 100 tysięcy kierowców. Co po doliczeniu odebranych dokumentów z powodu prowadzenia pojazdu pod wpływam alkoholu, itp. to dokument może stracić nawet 140 tysięcy kierowców.

Grozi nam masowa utrata prawa jazdy za złamanie przepisów

Warto zaznaczyć, że w całym poprzednim roku wydano trochę ponad 400 tysięcy nowych praw jazdy. Jeżeli więc czarny scenariusz się sprawdzi na jedno zabrane prawo jazdy będą przypadać jedynie trzy nowe. Dlatego przestrzegamy i apelujemy, noga z gazu, poco niepotrzebnie utrudniać sobie życie.

Źródło: Interia

Polecamy także:

Przerażające znalezisko przy polskiej plaży. Nie mogli uwierzyć w to co widzą

Tego nikt się nie spodziewał. Szumowski wypowiedział się o powrocie obostrzeń

To może Cię również zainteresować:

Kinga Rusin na wylocie w TVN? Dostała „kopniaka”

Tego nikt się nie spodziewał. Szumowski wypowiedział się o powrocie obostrzeń

, , ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →