Otarli się o śmierć. To co zrobili wyciska łzy z oczu
Buzek, Cyber Marian, Stuhr, screen/ YouTube

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową zajmuje się tym, co najtrudniejsze, bowiem widok dziecka zmagającego się z rakiem to coś, co rozdziera serce. Co gorsze, oprócz choroby, dzieci często muszą zmagać się z izolacją i odrzuceniem przez rówieśników. Fundacja postanowiła pomóc nam to zrozumieć produkując trzy krótkie animacje pod wspólnym tytułem „Wciąż jestem tym, kim byłem”, który jest także nazwą całej kampanii dotyczącej emocjonalnych problemów, z jakimi zmagają się dzieci chore na nowotwór. Narratorami filmików są Jerzy Stuhr, Agata Buzek i Cyber Marian, ich wybór jest nieprzypadkowy, bowiem wszyscy oni pokonali nowotwór (rak).

TO JEST CZYTANE NAJCZĘŚCIEJ:

  1. Wojewódzki ostro o Woźniak-Starak. Okrutnie ją obraził
  2. Niesamowite wieści! Barbara Kurdej-Szatan – ta ciąża to cud
  3. Chwila nieuwagi i wpadka! Doda bez majtek w błysku fleszy

Kampania „Wciąż jestem tym, kim byłem” to akcja, której organizator, Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, zwraca uwagę na relację chorego dziecka z rówieśnikami, bo są one często źródłem wielkiego stresu.

Czytaj też: TVP zaliczyło gigantyczną wpadkę – chodzi o film z Martyniukiem

Zmiana wyglądu, poczucie wyobcowania, lęk przed powrotem choroby bardzo często towarzyszą dzieciom, które wygrały walkę z rakiem. Kampania „Wciąż jestem tym, kim byłem” to seria trzech krótkich filmików, mówiących o strachu i samotności chorych dzieci. Ich narratorami są Agata Buzek, Jerzy Stuhr oraz Cyber Marian, dla których rak to nie jest puste pojęcie, bowiem wszyscy oni chorowali kiedyś na nowotwór.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Wciąż jestem tym, kim byłem” to wyjątkowo ważna kampania

"Wciąż jestem tym, kim byłem" to wyjątkowa kampania, bo FPDCN zaprosiła gwiazdy (Jerzy Stuhr, Agata Buzek, Cyber Marian), które chorowały na nowotwór
screen/ Instagram

Filmy z serii „Wciąż jestem tym, kim byłem” mogą być wykorzystane zarówno przez rodziców chorych dzieci, jak i przez nauczycieli, bowiem cechuje je uniwersalność oraz to, że nie podsuwają gotowych rozwiązań i odpowiedzi.

Czytaj też: Okropne ! Joanna Brodzik jest ciężko chora- cierpi z bólu

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

To sprawia, że można je łatwo zaadaptować do wielu sytuacji, bowiem tyle ile jest chorych dzieci, tyle jest opowieści o strachu, bólu i wyobcowaniu. Jerzy Stuhr, Agata Buzek, Cyber Marian i Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową zrobili dobrą robotę, bowiem rak może czynić spustoszenie nie tylko w ciele, ale i duszy dziecka.

źródło: Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową

POLECAMY:

Koronawirus wymknął się spod kontroli – potężny wzrost zgonów w ciągu doby

Mąż Kory ją zdradził? Bliscy gwiazdy przestali milczeć

Michał Wiśniewski wyznał koszmarną prawdę na żywo. Wszystkich zatkało

Wieniawa powiedziała, co sądzi o swoim partnerze z TzG. Wszyscy słyszeli

Niesamowite wieści! Barbara Kurdej-Szatan – ta ciąża to cud