Europa wstrzymała oddech! Polski polityk z PiS: Polska wystąpi z Unii!

Udostępnij:

PolExit coraz bliżej! Nie są to już tylko marzenia polskiej prawicy, ale realny scenariusz, o którym mówią już nawet politycy ugrupowania rządzącego. PiS traci cierpliwość i zaczyna działać radykalnie.

Niespełna 14 lat temu, gdy wstępowaliśmy do Unii Europejskiej, przeciwko temu opowiadali się tylko nieliczni. Słowem: UE cieszyła się w Polsce poparciem przytłaczającej większości. Po kilku latach karta się odwróciła.

Lata lewicowo-liberalnych rządów, uległych wobec Berlina i Brukseli, stwarzały zachodowi złudne wrażenie, że polskie społeczeństwo udało się zliberalizować i poddać kosmopolityzacji równie mocnej, jak ludność francuską, niemiecką czy holenderską.

Okazuje się jednak, że Polacy nie dali się urobić w tak krótkim czasie. Dziś nastroje eurosceptyczne narastają nad Wisłą z dnia na dzień. Widzą to politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy również pałają coraz mniejszą sympatią do „rządu centralnego” w Brukseli. Ten wtrąca się bowiem w wewnętrzne sprawy naszego kraju i uzurpuje sobie prawo do decydowania o polskim prawodawstwie. Ponadto najwyżsi unijni dygnitarze nie omieszkają obrażać naszego narodu, m.in. nazywając uczestników Marszu Niepodległości faszystami czy neonazistami.

W Brukseli musiała zapanować niemała konsternacja, gdy eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości, bardzo wpływowy w partii rządzącej, stwierdził, że Polska musi uwolnić się z unijnych kajdan. Relacje z UE i sytuacja w Polsce, w tym rola opozycji, były tematami spotkania europosła Zdzisława Krasnodębskiego w Nowym Jorku. – W ciągu 10 lat nasza suwerenność została ograniczona – powiedział Krasnodębski.

Potem dodał słowa, które nie tylko rozwścieczyły neoliberalną opozycję w Polsce, ale też musiały poważnie dać do myślenia agresywnym wobec Polski decydentom Europy zachodniej. – Gdyby nam odpadł problem z Unią Europejską, mielibyśmy 80 proc. mniej zmartwień – ocenił polityk PiS. Nawiązywał do przeszkadzania Polsce w reformowaniu się.

Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył też, jak męczące dla rządu jest bieżące uzależnienie od decyzji Unii i ciągłe konflikty z nią. – Pochłania to znaczną energię i wysiłki– zaznaczył. Słowa Krasnodębskiego zdają się jednoznacznie potwierdzać, że PiS zmienia kurs. Również Jarosław Kaczyński coraz mniej pochlebnie wypowiada się o działaniach Brukseli. W ostatnim czasie dużo mówi się o tym, że prezes Kaczyński chciałby przed śmiercią naprawić swój największy błąd, czyli doprowadzenie do podpisania przez brata Traktatu Lizbońskiego.

24 thoughts on “Europa wstrzymała oddech! Polski polityk z PiS: Polska wystąpi z Unii!

 1. Brednie dla motłochu pisowskiego ..PIS chce reformować ? pytam się co ? Sosnowiec przenieść do Wielkopolski.. z kim jeszcze chce wojować ? już za bardzo nie ma z kim ..Adolfik z Zoliborza

 2. Brawo PIS,może te słowa europosła dadzą coś do namysłu polskiej opozycji i UE.Atak na nasz kraj już jest tak absurdalny i wkurzający,że nie da się tego słuchać.A wszyscy wiemy,że to robota Berlina i Brukseli i polskich pachołków na ich zlecenie!

 3. Taka decyzja wymagałaby referendum narodowego. Sądzę , że społeczeństwo w zdecydowanym stopniu wypowiedziałoby się za pozostaniem w Unii.

 4. Nareszcie …należy NATYCHMIAST opuścić ta anty polską zbrodniczą organizację,gdzie kilku wytypowanych a nie wybranych zdegenerowanych kacyków chce rządzić w naszym dumnym kraju.Brawo prof.Krasnodębski,brawo Premier J.Kaczyński.

 5. PiS ZACZYNA WSŁUCHIWAĆ SIĘ W GŁOS ZWYKŁEGO LUDU .TA UNIA JEST NAM NIE POTRZEBNA DO NICZEGO , MAMY TYLKO SAME KŁOPOTY I JESTEŚMY RYNKIEM ZBYTU NIEMIEC ,I CAŁEJ UNI ZACHODNIEJ .WYCHODZMY JAK NAJ PRĘDZEJ Z TEGO SZAMBA .

 6. # 646
  Odpowiedz na to,
  że Prezydent podpisał traktat robiorowy.
  Traktat rozbiorowy wstapienia do Uni Europejskiej.

  …Traktat…
  Gdy traktat rozbierania
  Obok stojący podpisują
  To każdy ostatni ubrany
  Jeśli niesamowolnie to
  Silą zostanie rozebrany.
  Autor Janwid.Nov.01/2016

  ///

 7. szybciej wyślemy ten cały PiS do Korei nisz wyjdziemy z Unii…co mówi PiS to jedno a co mówi Naród to całkiem coś odwrotnego.

 8. raczej unia się rozpadnie ,układ warszawski upadł ,berlińsko brukselski upadnie jeszcze szybciej,dlatego trzeba budować Międzymorze i to szybko

 9. Przysłowie, „Obiecywani cacanki a głupiemu radość” na boga przestaniecie, w PRLu nie było takiego wasalstwa wobec Moskwy, a Moskwa nie chciała wejść do Polski tak jak to zrobiła z Węgrami czy Czechosłowacja. A teraz znów germanistki byt tępi polskość tak jak Pruski.

 10. Ten przedstawiciel sekty pisowskiej może decydować o własnych gaciach a nie o wystąpieniu Polski z UE.80% Polaków jest za obecnością w UE.Tacy politycy jak Krasnodębski to wrzód na Polsce,przynosi wstyd naszemu Krajowi.

 11. UE nam nie potrzebne. Trzeba zamknąć granicę i nałożyć takie cła, żeby rolnicy polscy nie musieli konkurować z zachodem na własnym podwórku. Musimy zadbać o nasz przemysł, a nie przemysł zachodni.

 12. Ludzie byli, ale za tamtą UE. Ta- zbyt mocno ingeruje w sprawy wewnętrzne. Za samym wyjściem może nie jestem, ale dążeniu do reformy UE podczas wyborów. Wymienić ich i po kłopocie.

 13. Pislam stworzy razem z Białorusią i Rosja krainę wiecznej bolszewickiej szczęśliwości.Skąd w tym ugrupowaniu tylu debili.Najgorszy jednak kurdupel ze swoją zapiekłą nienawiścią do ludzi myślących odmiennie od niego

 14. Trzeba pokazać Niemcom i zflaczałemu lewackiemu zachodowi,że człowiek powinien mieć SWÓJ HONOR I GODNOŚĆ WAM TEGO BRAKUJE DLATEGO POLSKA NIE GODZI SIĘ NA BYCIE CHŁOPCEM DO BICIA! BRAWO pis ZACZĄĆ ROZMOWY!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *