Korwin-Mikke broni Rosji? Polityk ponownie szokuje

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Janusz Korwin-Mikke to aktualnie polityk i poseł dwóch ugrupowań politycznych, którymi są Wolność oraz Konfederacja. Od lat nie ulega wątpliwości, że JKM należy do grona najbardziej ekscentrycznych polityków w historii naszego kraju. Wolnościowy polityk bardzo często pozwala sobie na komentarze, które wizerunkowo raczej negatywnie wpływają na jego obraz i reprezentowanego ugrupowania. Niestety tak też było i tym razem. Janusz Korwin-Mikke wypowiedział się na temat relacji Polski z naszym wschodnim sąsiadem. Rosja od ponad dwóch tygodni prowadzi wojnę dyplomatyczną z Polską. Wszystko zaczęło się po słowach prezydenta Rosji. Władimir Putin w publicznym wystąpieniu dopuścił się szeregu kłamstw na temat Polski. Dziś w jego obronie postanowił wystąpić Janusz Korwin-Mikke.

Relację Polska-Rosja: Władimir Putin broniony przez JKM?

Janusz Korwin-Mikke (Konfederacja – Wolność) to bez wątpienia bardzo ekscentryczny polski polityk. Poglądy JKM nie wszystkim mogą przypaść do gustu. Szef partii Wolność często wypowiada słowa, które w dalszej perspektywie są zazwyczaj bardzo negatywnie odbierane przez społeczeństwo. Tak również było i w dzisiejszej sytuacji. Jeden z liderów Konfederacji postanowił wziąć w obronę wodza Rosji. Chodziło dokładnie o narodowość żołnierzy radzieckich. Korwin-Mikke na łamach „Rzeczpospolitej” stwierdził także, że Stany Zjednoczone w wyraźny sposób dążą do zniszczenia Rosji.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Majdan i Rozenek szczerze o swoim dziecku. Będziecie w szoku, co wyznali!

„Jego Ekscelencja Włodzimierz Putin ma absolutną rację. Nie można stawiać znaku równości między Związkiem Sowieckim a III Rzeszą. Hitlerowcy byli Niemcami, podczas gdy bolszewicy byli Żydami, Polakami i Łotyszami” – pisze Janusz Korwin-Mikke. Twierdzi również, że „jastrzębie z Waszyngtonu niemal jawnie głoszą, że dążą do zniszczenia Rosji”. Wypowiedź polityka została przyjęta bardzo krytycznie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Janusz Korwin-Mikke (Konfederacja) o relacja Polska- Rosja

Janusz Korwin-Mikke to aktualnie polityk i poseł dwóch ugrupowań politycznych, którymi są Wolność oraz Konfederacja. Rosja i Władimir Putin...
Janusz Korwin-Mikke/ screen YouTube

Czytaj też: Radosław Sikorski zwariował do reszty? Takich bluzgów się nikt po nim nie spodziewał

„Jest jedno twierdzenie prezydenta Federacji Rosyjskiej, które wymaga komentarza. Chodzi o tezę, że nie można stawiać znaku równości między Związkiem Sowieckim a III Rzeszą. JE Włodzimierz Putin ma tu absolutną rację. Przynajmniej z punktu widzenia Rosji” – stwierdził poseł Konfederacji.

Wcześniej na ten temat wypowiedział się premier Mateusz Morawiecki, który w bardzo dosadny sposób skrytykował słowa prezydenta Rosji.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Władimir Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski. Zawsze robił to w pełni świadomie. Zwykle dzieje się to w sytuacji, gdy władza w Moskwie czuje międzynarodową presję związaną ze swoimi działaniami”. – napisał Mateusz Morawiecki.

POLECAMY:

Maciej Musiał zdradził sekret z USA. Był w szoku!
Gąsiewska chce pokazać się nago! Gwiazda Rodzinka.pl szykuje sesję?!
Kurdej Szatan pijana wrzuciła film. Kolega się do niej dobierał
Ludzie ostrzegają Kurdej Szatan, przed alkoholem! Posłuchała?!
Julia Wieniawa wyśmiana w sieci! Fani nie mieli dla niej litości!
window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , , ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →