Anja Rubik zupełnie nago na okładce „Vogue Polska”. Wszystko widać. W sieci burza

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Znana modelka i działaczka społeczna Anja Rubik wywołała niemałe zamieszanie, gdy na okładce grudniowego wydania magazynu „Vogue Polska” pokazała się zupełnie nago. Oczywiście taki występ ma głębsze znaczenie.

Anja Rubik jest szeroko rozpoznawalna za sprawą swojej kariery modelki, jednak od lat mocno udziela się w sprawach walki o prawa kobiet, a także edukacji seksualnej dzieci i młodzieży. Bierze udział we wszystkich protestach przeciwko ograniczaniu wolności, teraz zaangażowała się również w Strajk Kobiet. Po wydaniu niekorzystnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej modelka zintensyfikowała swoje działania. Między innymi dlatego magazyn „Vogue Polska” wybrał ją na gwiazdę grudniowego wydania. W sprzedaży pojawią się, aż trzy różne okładki z nią w roli głównej.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Anja Rubik nago na okładce „Vogue Polska”

„Chciałam, aby sesja oddała nasz bunt i naszą siłę. W głównej roli obsadziłam kobietę jak ze zdjęć Helmuta Newtona. Na fotografii jestem naga. W systemach patriarchalnych ciało kobiety jest seksualizowane, jest czymś złym i nieprzyzwoitym. Nagość stała się więc symbolem kobiecej rewolucji”

– przyznała Anja Rubik.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zdjęcia z sesji szybko stały się popularne w sieci. Rozpoczęły też niemały dyskurs na temat nagości. Szczególnie kontrowersyjna dla niektórych wydaje się być pierwsza z okładek. Anja prezentuje się na niej zupełnie nago, jedną ręką zasłania swoje miejsca intymne, w drugiej dzierży odpaloną racę.

Wiele osób wyraziło swoje niezadowolenie z estetyki zdjęcia ukazującego nagość kobiety. Jednak znalazła się również olbrzymia ilość czytelników, którym podoba się tak stanowczy i bezkompromisowy przekaz ukazujący siłę płci pięknej. Trzeba przyznać, że fotografia skłania do dyskusji i przemyśleń.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Trzeba rozebrać kobietę, żeby pokazać jej siłę?”, 

„Bardzo odważna decyzja. Na pewno wywoła dyskusję. Pani Anju ma Pani ‘jaja’. Pozdrawiam”, 

„Siła kobiet to nie jest naga kobieta z racą na okładce, tylko to, co się dzieje na ulicach, w domach z chorymi dziećmi, w pracy, gdzie walczymy z nierównością”, 

„Najlepsza okładka”

– komentują w mediach społecznościowych czytelnicy „Vogue Polska”.

Anja Rubik wywołała niemałe zamieszanie, gdy na okładce grudniowego wydania magazynu "Vogue Polska" pokazała się zupełnie nago.
Anja Rubik wywołała niemałe zamieszanie, gdy na okładce grudniowego wydania magazynu „Vogue Polska” pokazała się zupełnie nago.

A Wam jak się podobają okładki z Anją Rubik w roli głównej?

Źródło: Pomponik

Polecamy także:

Myślała, że jest w upragnionej ciąży. Gdy lekarz zobaczył wyniki badań zamarł… Prawda okazała się przerażająca

Stracisz wszystkie swoje pieniądze! Oszuści mają nowy sposób. Musisz to wiedzieć zanim skorzystasz z bankomatu

Tragedia w Opolu: Śmierć 12-latki przed szkołą. Mieszkańcy miasta w szoku

Ojciec zgwałcił własną córkę. Dramatyczny telefon 14-latki na policję. Dyżurny zamarł gdy to usłyszał

Tokarczuk upokorzyła Polaków! Kolejny obrzydliwy atak na Polskę w zagranicznych mediach

Marzena Rogalska przerwała milczenie. Wyjawiła prawdziwe powody odejścia z TVP

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →