Viki Gabor ofiarą hejtu. Wzruszający apel do jej rodziców

Kolejne ataki na Viki Gabor, młoda gwiazda estrady wygrała programy The Voice Kids, a także Eurowizja Junior, hejt wylewa się na nią z sieci, mimo że jej kariera szybko się rozwija i ma wielu fanów, to nadal ona i jej rodzice są atakowani za romskie pochodzenie.

CZYTAJ TEŻ: Gronkiewicz-Waltz wsypała kolegów! Nagle jej się wyrwało

Viki Gabor urodziła się w Niemczech, ale wychowała w Wielkiej Brytanii. By po kilku latach przenieść się do Polski, a dokładniej do krakowskiej Nowej Huty.

Cała rodzina młodej piosenkarki jest uzdolniona muzycznie. Rodzice mają zespół folkowy, w którym z racji ich pochodzenia, są Romami, wybrzmiewają własnie te klimaty. Mama zawodowo zajmuje się śpiewaniem, a siostra Viki pisze i komponuje własne utwory.

Mimo, że nastolatka nie wstydzi się swoich korzeni i często w wywiadach podkreślam, że jest Romką, wielu internautom się ten fakt nie podoba. Po jej wygranej w festiwalu Eurowizja Junior, który odbywał się w Oświęcimiu, wielu zarzucało organizatorom, że nie powinni oni zezwolić na jej występ, ponieważ według nich nie jest Polką.

Kolejne ataki na Viki Gabor

Na te ataki odpowiedziała jedna z najpopularniejszych romskich piosenkarek w kraju, Patrycja Runo, którą mocno niepokoją ataki na tak młodą i uzdolnioną wokalistkę.

„Viki jest bardzo młodziutka i szalenie zdolna. Mam nadzieję, że jej rodzice czuwają nad nią i nie pozwalają czytać negatywnych komentarzy albo wyjaśniają jej ich źródło”

Zobacz również: Chiny się przyznały! Oto co działo się w grudniu w Wuhan

Na temat Viki Gabor wypowiedział się też Don Vasyl.

„To nie są romskie piosenki. Ale fajnie, że nie robi tego samego, co my wszyscy, takich typowo cygańskich, z naszych korzeni. Ona robi takie piosenki już bardziej dla świata. To podnosi nam kunszt naszej kultury, naszej tradycji, naszych Romów”

Kolejne ataki na Viki Gabor (Eurowizja Junior), hejt wylewa się z sieci, jej kariera szybko się rozwija, a ona i jej rodzice są atakowani za pochodzenie.
Kolejne ataki na Viki Gabor (Eurowizja Junior), hejt wylewa się z sieci, jej kariera szybko się rozwija, a ona i jej rodzice są atakowani za pochodzenie. Screen/ YouTube

Źródło: Interia

Polecamy także:

Dostałeś takiego SMS-a? Natychmiast usuń bo stracisz pieniądze

Szokująca decyzja rządu! Nikt się tego nie spodziewał

Kolejne zachorowania i zgony. Najnowszy raport resortu zdrowia

, , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →