Nie żyje słynny i wybitny reżyser. Świat w żałobie.

Znany reżyser Joel Schumacher nie żyje, był twórcą takich filmów jak Upadek z Michaelem Douglasem, Klient z Susan Sarandon, czy 8 milimetrów z Nicolasem Cagem, poniósł śmierć w wieku 80 lat, przegrał walkę z rakiem.

Joel Schumacher mimo wielu znakomitych filmów na koncie nigdy nie zdobył Oskara, miał tylko jedną nominację do Złotej Palmy. Jednak uchodził za jednego z najlepszych reżyserów w Hollywood. Nieraz poruszał naprawdę trudne tematy jak w przypadku 8 Milimetrów z Nicolasem Cagem w roli głównej. Inne znakomite filmy, które wyreżyserował to chociażby Upadek z Michaelem Douglasem w roli głównej, czy pamiętny Klient z Susan Sarandon.

Czytaj też: Katastrofa w Warszawie! Gdzie podziewa się Trzaskowski? Przerażające wideo obiega sieć

Miał na koncie kilka wpadek i klap, jak chociażby Batman i Robin, za którego reżyserię dostał nominację do Złotej Maliny (nagroda za najgorszy film w branży filmowej). Był twórcą jeszcze jednego filmu o Mrocznym Rycerzu, Batman Forever, który zebrał tylko trochę lepsze recenzje niż produkcja z Robinem.

Znany reżyser Joel Schumacher nie żyje

Z pewnością Joel Schumacher był wszechstronny, nie bał się szukać nowych rozwiązań i robić filmy kompletnie różne gatunkowo. Te cechy dały mu uznanie tak krytyków filmowych jak i fanów, którzy tłumni chodzili do kin na jego produkcje.

Zobacz również: TVP ma poważny problem! Gigantyczne konsekwencje dla stacji

Zaczynała jeszcze w latach 70-tych jako scenarzysta i okazjonalnie kostiumolog. W latach 80-tych jego kariera zaczęła rozkwitać. Warto tu wspomnieć chociażby Ognie Świętego Elma. Ale to lata 90-te, w których reżyserował takie filmy jak: Upadek, Klient, Czas Zabijania, czy dwa Batmany, dały mu przepustkę do świata największych i najbardziej rozpoznawalnych.

Kiedy kręciłem „Batman Forever” [1995] miałem określone zadanie: przywrócić życie tej serii i zarobić dużo pieniędzy. Myślę, że spisałem się na medal. „Batman i Robin” [1997] robiony był już wyłącznie po to, by zarobić jeszcze więcej pieniędzy. To nie jest mój najlepszy film, ale wyniosłem z realizacji „Batmana i Robina” jedną bardzo pożyteczną lekcję –  jeśli udało ci się z jednym filmem serii, natychmiast odejdź!” – wyznał w jednym z wywiadów.

Joel Schumacher reżyser takich filmów jak 8 Milimetrów i Klient poniósł śmierć w wieku 80 lat

Ostatni raz za kamerą stanął w 2013 roku, reżyserując znakomity serial z Kevinem Spacey w roli głównej, czyli House of Cards. Joel Schumacher zmarł w wieku 80 lat, przegrał walkę z nowotworem.

Źródło: Interia

Polecamy także:

Tusk liczył na ciepłe powitanie. Polacy pokazali co o nim myślą

Chylińska błaga o pomoc! Sytuacja jest dramatyczna

Szumowski nie pozostawił złudzeń. Wróci najważniejszy i bezwzględny nakaz

, , , , , , ,
Małgorzata Piętak

About Małgorzata Piętak

Zafascynowana światem show-biznesu. Interesuje mnie życie gwiazd dlatego jestem ze wszystkim na bieżąco. Diety, sekrety celebrytów, modowe ciekawostki to mój świat
View all posts by Małgorzata Piętak →