Romuald Lipko nie żyje. Znamy przyczynę śmierci

Udostępnij:

Romuald Lipko nie żyje, powód śmierci: Budka Suflera i cała Polska pogrążyła się w smutku. Jeden z największych kompozytorów polskiej muzyki XX i XXI wieku nie żyje. Romuald Lipko zmarł na nowotwór po wielu latach walki. Dziś Irena Santor postanowiła wspomnieć muzyka, który zapisał się wielkimi zgłoskami w historii polskiej muzyki. Nie ulega wątpliwości, że śmierć Romualda Lipko jest olbrzymią startą. Dziś w bólu z rodziną łączy się cała Polska oraz,największe gwiazdy polskiej muzyki. Artysta zmarł w wieku 69 lat.

TO JEST CZYTANE NAJCZĘŚCIEJ:

  1. Wojewódzki ostro o Woźniak-Starak. Okrutnie ją obraził
  2. Chwila nieuwagi i wpadka! Doda bez majtek w błysku fleszy
  3. Wiśniewski ma HIV? Była żona przerwała milczenie. Opublikowano wyniki badań

Jeden z największych muzyków polskiej muzyki XX, a także XXI wieku nie żyje. Romuald Lipko zmarł na nowotwór po wielu latach walki. Dziś Irena Santor postanowiła mianowicie w bardzo czułych słowach wspomnieć muzyka. Legendarna polska piosenkarka niejednokrotnie miała okazję współpracować z Lipko, który również tworzył dla artystki piosenki. Irena Santor wspomina Lipko jako osobę, z którą można było przede wszystkim porozmawiać na wszystkie możliwe tematy. Santor wyznała również, że muzyk do końca miał olbrzymie wsparcie u swojej żony.

Romuald Lipko nie żyje, powód śmierci. Budka Suflera i cała Polska pogrążyła się w smutku.

Czytaj też: Premier nie zostawia wątpliwości: Epidemia koronawirusa w Polsce

„Ja wspominam Romka bardzo przyjaźnie, bo myśmy byli w przyjaźni zawodowej. Rozmawiało się z nim ciekawie bardzo: o życiu, o muzyce, o książce. To był inteligent. On nie tylko kochał muzykę, on był muzyką. Napisał dla mnie utwory na dwie płyty. Ostatnio napisał dla mnie śliczną piosenkę o Warszawie – „Chodź na kawę Warszawo”. Tak się cieszyłam z tej piosenki. On pisał różnorodne muzycznie rzeczy, to jest jego wielka wartość, bo to był melodyk, rockowiec z krwi i kości, ale też melodyk. On wiedział, co to fraza muzyczna, jak budować napięcie. Naprawdę wybitny muzyk. Napisał taką piosenkę porównywalną do „We Are The World”, polską wersję. On to sam zaaranżował, wszystkich zwołał, pięknie to zrobił. Wybitna piosenka, która świadczy o tym, że on znał się na tym doskonale. Miał wiedzę techniczną i wszystko podporządkował muzyce” 

– wspomina wzruszona gwiazda. 

Irena Santor dodała, że także żona była dla muzyka prawdziwym oparciem w ciężkich chwilach.

„Miał ogromne oparcie w żonie. Dorocie składam wyrazy głębokiego smutku i żalu. Życzę jej, żeby mogła z tego wszystkiego powstać, bo życie jednak ma swoje prawa. Dorotko, pamiętaj: życie masz jedno, musisz je wykorzystać do końca” 

– zaapelowała do wdowy po muzyku Irena Santor.

Zobacz również: Ziemkiewicz nie wytrzymał – Opania ostro oberwał

Romuald Lipko nie żyje, powód śmierci: Budka Suflera i cała Polska pogrążyła się w smutku. Romuald Lipko zmarł na nowotwór po wielu latach walki.
Romuald Lipko/ screen YouTube

Polecamy także:

Tusk skomentował Brexit. Wszyscy jednak pamiętają jego słowa

Obrzydliwe! Klient znalazł to w kurczaku z „Biedronki”. Zbiera się na wymioty

Przeczytaj również:

Szok! Jakub z „Rolnik Szuka Żony” opuszcza Polskę. Powiedział dlaczego

Julia Wieniawa ma nowego chłopaka? To znany gwiazdor

Świat w żałobie. Nie żyje „Królowa” – znali ją wszyscy

/ Lipko Budka Suflera/

, , , , , ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →
window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");