To koniec serialu „Świat według Kiepskich”. Fani załamani

Udostępnij:

Świat według Kiepskich, czy to koniec? Serial jest ikoną polskich produkcji komediowych. Jednym z głównych bohaterów jest Marian Paździoch. W jego postać wciela się Ryszard Kotys, którego ostatnio trawi choroba. Sitcom produkcji telewizji Polsat to już klasyk. Co tydzień w środę tysiące Polaków zasiadają, aby obejrzeć perypetie Rodziny Kiepskich oraz Ferdka Kiepskiego, w którego postać wciela się Andrzej Grabowski. Okazuje się jednak, że coraz więcej starych fanów serialu zaczyna go krytykować. Jaki jest tego powód?

Świat według Kiepskich – perypetie Rodziny Kiepskich od 20 lat w Polsacie

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Co za wpadka! Magda Gessler myślała, że nikt nie zauważy

Świat według Kiepskich pierwszy raz został wyemitowany na kanale telewizji Polsat w 1999 roku. Od tamtego momentu minęły niedawno równe 20 lat. Przez ten czas Rodzina Kiepskich na czele z Ferdkiem Kiepskim zyskała rzeszę fanów. Warto jednak podkreślić, że początki sitcomu nie były zbytnio optymistyczne. Odtwórca głównej roli — Andrzej Grabowski wielokrotnie w wywiadach podkreślał, że nie dawał szans na sukces komedii. Jemu samemu całkowicie nie podobała się formuła serialu. Wszystko jednak z czasem uległo zmianie. Grabowski nieprzerwanie od 20 lat pracuję na planie Świata według Kiepskich.

CZYTAJ TAKŻE: Kuba Wojewódzki dodał zdjęcie nago! Całkiem mu odbiło?

Świat według Kiepskich, czy to koniec? Polsat popełni błąd

Formuła i koncepcja serialu przez lata ulegała mniejszym lub większym zmianom. Powodem tego są przede wszystkim zmiany kadrowe w serialu oraz reżyserii. Do Świata według Kiepskich stosunkowo niedawno dołączyła Joasia — żona Waldemara Kiepskiego. Zdaniem fanów wprowadzenie tej postaci całkowicie odmieniło oblicze Kiepskich. Postać Joasi jest bardzo energiczna i lubi się znajdować w centrum uwagi. Niestety nie brakuje zdań, iż ta postać negatywnie wpływa na odbiór serialu. Fani są przyzwyczajeni do dominacji takich postaci jak Ferdek Kiepski, Halinka Kiepska, Marian Paździoch czy Arnold Boczek. Joasia jednak skutecznie tłumi te postacie.

Zdaniem drugiej części fanów zmiany nastąpiły w 2007 roku. Wówczas to z produkcji Polsatu z powodu śmierci odeszła odtwórczyni roli „Babki Kiepskiej” – Krystyna Feldman. Fani do dziś nie mogą się pogodzić ze śmiercią seniorki Świata według Kiepskich. Ich zdaniem jej brak jest bardzo odczuwalny do dziś. Jej kłótnie z Ferdkiem Kiepskim (Andrzej Grabowski) przeszły do historii.

Ryszard Kotys i jego choroba. Mogło go już nie być

Ryszard Kotys to aktor, który przez lata wciela się w postać Mariana Paździocha, jednakże ostatnio trawi go choroba. Fani było pełni obaw czy jeszcze zobaczą kultową postać i aktora na ekranie swoich telewizorów. Na ten czas wygląda na to, że najgorsze już za Ryszardem Kotysem.

Świat według Kiepskich ma problem. Co dalej z produkcją telewizji Polsat. Ferdek Kiepski, Andrzej Grabowski, Rodzina Kiepskich Ryszard Kotys
Świat według Kiepskich ma problem. Co dalej z produkcją telewizji Polsat. Ferdek Kiepski, Andrzej Grabowski, Rodzina Kiepskich Ryszard Kotys

Ferdek Kiepskich to nie ten sam Ferdek? Co z rolą Andrzeja Grabowskiego

Fani Kiepskich zwracają także uwagę na zmianę koncepcji głównego bohatera — Ferdka Kiepskiego. W pierwszych odcinkach mogliśmy go poznać jako bezrobotnego po 50, który co chwilę miał jakiś nowy barwny pomysł na zajęcie dla siebie. Dziś Ferdek zdaniem widzów wydaję się bardziej ospały i pozbawiony energii. Głowa Rodziny Kiepskich w najnowszych odcinkach często pochłania się nostalgii.

Świat według Kiepskich: Rodzina Kiepskich świętuje 20 lat!

Warto jednak w serialu „Świat według Kiepskich” na koniec przyznać, iż produkcja Polsatu nie ma się czego wstydzić. Przez okres 20 lat wiele seriali powstawało i jeszcze szybciej znikało z anteny TV. Świat według Kiepskich w tym elemencie jest ewenementem. W Polsce dłużej produkowany jest jedynie serial Klan.

Najnowsze odcinki perypetii Ferdka Kiepskiego (Andrzej Grabowski) szykowane są na jesień. Na chwilę obecną za wiele o nich nie wiem. Miejmy nadzieję, że widz jesienią będzie zadowolony z pomysłów producentów hitu telewizji Polsat.

źródło: pikio.pl

POLECAMY:

Kuba Wojewódzki znika z TVN? Wiemy kiedy to nastąpi
Jacek Rozenek umiera! Stan jest fatalny. Partnerka zabrała głos
Krupa dodała film na Instagram. Wszystkich wryło!
Pokazali zdjęcie Waldusia z „Kiepskich”. To niemożliwe, że tak wygląda! [FOTO]
Wojewódzki zakpił z Adamka i jego córek! Bokser go zmiażdżył

Tagi: Świat według Kiepskich koniec

, , ,