Tak kiedyś zarabiał Martyniuk. Nikt tego nie wiedział

Zenek Martyniuk i jego zarobki oraz nałóg to temat numer jeden dla fanów króla polskiego Disco Polo. Aktualnie Zenek Martyniuk to główny bohater filmu „Zenek”, którego produkcji podjęło się TVP. Dziś znany piosenkarz może liczyć na bardzo wysokie honorarium za występ. Niestety taka sytuacja nie zawsze miała miejsce w jego długoletniej karierze. Okazuje się dziś, że Zenek Martyniuk za występ otrzymywał zupełnie inną zapłatę niż jest to powszechnie stosowane dziś. Chodzi tu o alkohol. Czyżby płatność tego typu „walutą” wynikała z uzależnienia popularnego piosenkarza?

Dziś Zenek Martyniuk to główny bohater filmu „Zenek„, którego produkcji podjęło się TVP. Popularny artysta może bez wątpienia liczyć na bardzo wysokie wynagrodzenia z tytułu granych koncertów. Według mediów król polskiego Disco Polo za pojedynczy występ może zgarnąć od 25 do, aż 35 tysięcy złotych. Dziś jednak wiemy, że Martyniuk nie zawsze mógł liczyć na tak wygórowane wynagrodzenie. Okazuje się, że przed laty w ramach zapłaty przyjmował głównie nie pieniądze, a alkohol. Czy wynikało to z jego uzależnienia? Oczywiście, że nie! Zenek traktował otrzymywany alkohol jako walutę, którą następnie można było wymienić na pieniądze lub na konkretne towary.

Zenek Martyniuk i jego zarobki oraz nałóg króla polskiego Disco Polo

„Dość często się zdarzało w latach 80. czy 90., że organizatorzy, zwłaszcza wiejskich zabaw i potańcówek, jako wynagrodzenie proponowali muzykom alkohol. Przyznaję, że nieraz płacono nam w towarze, który później trzeba było spieniężyć. Nie przepadałem wtedy za alkoholem. Coś tam się wypiło, ale uprawiałem sporty i starałem się raczej zdrowo żyć. Nieważne było dla mnie, czym płacili, liczyło się, że chcą, żebym śpiewał” 

– wyznał w „Super Expressie” artysta.

CZYTAJ TAKŻE:  Ostrzeżenie IMGW: Będzie niebezpiecznie

Król polskiego Disco Polo wyznał, że w latach 80 i 90 alkohol był na miarę złota.

„Musiałem zagrać kilka imprez, żeby kupić sobie coś w Peweksie. Pamiętam, że kiedyś sprawiłem sobie wymarzone kąpielówki, które skradziono mi w bursie, gdzie mieszkałem, jak chodziłem do liceum” 

– opowiadał król disco polo.

Zenek Martyniuk i jego zarobki oraz nałóg to temat numer jeden dla fanów króla polskiego Disco Polo. Zenek Martyniuk to główny bohater filmu "Zenek" TVP...
Zenek Martyniuk/ screen YouTube

POLECAMY TAKŻE:

Wyciekła tajemnica „Sanatorium Miłości”, Iwona się wygadała

Polska wystosowała oficjalne pismo do Rosji ws Smoleńska

CZYTAJ TAKŻE:

Lech Wałęsa nawołuje do buntu. Internauci nie zawiedli

Zaskoczenie! Wiadomo kto zastąpi Kurdej-Szatan w „Dance Dance Dance”

Kompromitacja – Kinga Rusin pogrążyła się ostatecznie. Co na to TVN?

, , , ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →