Leszek Lichota szczerze o serialu „Wataha” i USA

Leszek Lichota to gwiazdor stacji TVN i HBO oraz serialu „Wataha”, który zbiera od lat bardzo wysokie oceny. Aktualnie trwa realizacja trzeciego sezonu popularnego serialu, którego produkcja odbywa się w południowo-wschodniej Polsce,  a dokładniej w pięknych i wolnych Bieszczadach. Lichota wciela się w postać funkcjonariusza Straży Granicznej  – Wiktora Rebrowa,  który przez fałszywe oskarżenia był zmuszony uciec i ukrywać się w górach. Aktualnie trwa emisja trzeciej części serialu w produkcji HBO. Niedawno aktor postanowił wypowiedzieć się na temat produkcji hitu.

Leszek Lichota i „Wataha” w HBO

Czytaj też: Andrzej Grabowski komentuje swój rozwód. Nie przebiera w słowach!

Leszek Lichota to przede wszystkim gwiazda takich stacji telewizyjnych jak TVN oraz HBO. Aktor przed angażem do Watahy był raczej mało znany. Sytuacja uległa zmianie w 2014 roku, kiedy to do aktora odezwali się producenci HBO z propozycją odegrania głównej roli w ich nowym serialu. Dziś nie ulega wątpliwości,  że dla Lichoty był to strzał w dziesiątkę. Jego kariera nabrała rozpędu,  a serial cieszy się olbrzymią popularnością.

Leszek Lichota to gwiazdor stacji TVN i HBO oraz serialu "Wataha", który zbiera od lat bardzo wysokie oceny. Aktualnie...
Leszek Lichota/ screen YouTube

Czytaj też: Gąsiewska rozstała się ze Zdrójkowskim?! Na zdjęciu pokazała się z kimś innym!

Mimo wszystko wiele osób mogło mieć obawy przed pierwszym odcinkiem serialu. Chodziło tu przede wszystkim o styl w jakim zostanie zrealizowana produkcja. Nie brakowało komentarzy mówiących,  że HBO może posłużyć się scenerią opartą na klimatach USA. Tak się jednak nie stało,  co dodatkowo podkreślił Leszek Lichota, który stwierdził, że:

– To nie jest kwestia podobania, tylko genów, przecież jesteśmy Słowianami. I dlatego uważam, że w Polsce nie ma sensu próbować nagrywać filmy tak, jak Amerykanie. Mamy bardzo dużo do zaoferowania, mamy własną tożsamość i to ją powinniśmy pokazywać. – podkreślił w rozmowie z portalem Gazeta.pl, Leszek Lichota.

Aktor dodatkowo wypowiedział się na temat Bieszczad,  gdzie odbywa się akcja serialu.

To determinuje całe działanie, bycie w tym otoczeniu zmienia człowieka. Jak dobrze zbudowana scenografia, która otwiera aktora i on zaczyna wierzyć w ten fantastyczny świat. Bieszczady stały się równorzędnym bohaterem, w zasadzie wyszły na pierwszy plan. Kiedy człowiek chodzi tymi ścieżkami, przeskakuje przez rzeki, to zaczyna żyć według tamtejszych praw. Brak zasięgu w telefonie i utrata kontaktu ze światem przestaje być problemem. Zamiast przeglądać media społecznościowe, zaczynasz być tu i teraz. Kiedy masz wolne, nie szukasz atrakcji na siłę, tylko siadasz, myślisz i patrzysz w niebo.

POLECAMY:

Aż trudno uwierzyć w to, jak dziś wygląda grób Kory! (foto)
Wielka wpadka Wojewódzkiego! Fani nie dadzą mu teraz spokoju!
Gąsiewska odsłania swoje wdzięki – co za nogi!
Panowie lepiej usiądźcie! Mamy zdjęcie nagiej Muchy!
Gessler ma problem z alkoholem?! Gwiazda postanowiła wypowiedzieć się na ten temat!

/Wataha, TVN

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

, , , ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →