„Wzywam każdy rząd!”. Rozpaczliwy apel szefa ONZ

Udostępnij:

Epidemia koronawirusa decyzją WHO to już pandemia, w związku z tym, w Nowym Jorku został wystosowany apel szefa ONZ. Wzywa on wszystkie rządy do podwojenia wysiłków w walce z pandemią. Jego słowa odbiły się szerokim echem na całym świecie. Aktualnie ponad 100 tysięcy osób na całym świecie jest dotkniętych działaniem wirusa COVID-19 znanego szerszej jako „koronawirus”. Aktualnie największe zagrożenie zarażeniem występuje przede wszystkim w Chinach oraz we Włoszech. To tam każda doba przynosi kolejne niepokojące wieści na temat pandemii.

ONZ ostrzega i apeluje: epidemia koronawirusa to olbrzymie zagrożenie?

Apel szefa ONZ w sprawie koronawirusa obiegł już cały świat. Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres zaapelował w Nowym Jorku, że pandemia koronawirusa jest poważnym zagrożeniem, co potwierdziło między innymi WHO. Guterres wezwał przede wszystkim rządy wszystkich państw do natychmiastowych działań na rzecz walki z zagrożeniem. Szef ONZ podkreślił w swojej wypowiedzi, że dzisiejszy problem dotyczy wszystkich i każdy w tej sytuacji ma do odegrania pewną konkretną rolę.

„Wzywam każdy rząd (…) do wzmożenia wysiłków – natychmiast” – oświadczył Guterres w komunikacie. „Ponieważ ten kryzys dotyka wszystkich, wszyscy mamy do odegrania pewną rolę”dodał szef ONZ.

Guterres odniósł się również do decyzji, która została podjęta przez WHO. Wynika z niej przede wszystkim to, że rozwój koronawirusa został określony mianem pandemii. Jak do tej pory w jej efekcie zarażonych na całym świecie zostało ponad 120 tysięcy osób. Największy problem jest zauważalny w Chinach oraz we Włoszech.

Jest to także apel o odpowiedzialność i solidarność” – podkreślił szef ONZ. „Nie możemy, walcząc z wirusem, rozprzestrzeniać strachu. Razem nadal możemy zmienić przebieg tej pandemii” – zaznaczył.

Źródło: Interia

Od wczoraj epidemia koronawirusa decyzją WHO to już pandemia, w związku z tym został wystosowany apel szefa ONZ. Wzywa wszystkie rządy do podwojenia sił
Od wczoraj epidemia koronawirusa decyzją WHO to już pandemia, w związku z tym został wystosowany apel szefa ONZ. Wzywa wszystkie rządy do podwojenia sił

Polecamy także:

WHO ogłosiło pandemię. Sytuacja wymyka się spod kontroli

Nowe zachorowania w Polsce. Kolejny pacjent również w stanie ciężkim

To może Cię również zainteresować:

Gessler puściły nerwy! Rzuciła się na swoich fanów

Co on włożył sobie do buzi? Wojewódzki szokuje na Insta

loading...

, ,