Rosjanie testują coś przerażającego – oficjalnie to zakazane!

Co jakiś czas światowe media obiega informacja, że podczas manewrów wojskowych Rosja testuje broń chemiczną. Gaz bojowy to jedna z najbardziej przerażających broni, ale Rosja wciąż posiada spore jego zapasy, a rosyjskie wojsko szkoli się w jego użyciu. Gaz bojowy znajduje się także w arsenałach innych krajów, na przykład Syrii, która użyła sarinu w roku 2013 przeciwko rebeliantom, a Rosja została uznana za współodpowiedzialną tej masakry.

Armia Rosji to jedna z najpotężniejszych sił na naszej planecie

Mimo, że oficjalnie to zakazane Rosja testuje broń chemiczną, ostatnio gaz bojowy został użyty w Syrii przez rosyjskie wojsko w 2013 roku. Świat był w szoku
fot.: Armia Federacji Rosyjskiej, screen/ Instagram

Gaz bojowy to wynalazek pochodzący jeszcze ze starożytności, ale złą sławą okrył się dopiero podczas I Wojny Światowej. Narody doświadczone okropieństwami wojny podpisały protokół genewski, która zakazywał użycia broni chemicznej. Mimo to, Rosja nadal testuje broń chemiczną, której spore zapasy rosyjskie wojsko wciąż posiada.

Świat jest w szoku, bowiem choć inne armie także mają na stanie gazy bojowe, Rosja aktywnie szkoli swoje wojsko w ich użyciu. Efekty tych działań widać było w Syrii, gdy w 2013 roku, amia rządowa, którą wspierała Rosja, użyła gaz bojowy sarin na rebeliantach w regionie Ghuta.

Rosja wciąż testuje broń chemiczną

Atak zabił prawie 2000 osób, a społeczność międzynarodowa była wściekła, bowiem nawet Hitler podczas II Wojny Światowej nie odważył się użyć gazu bojowego, choć miał go pod dostatkiem.

Czytaj też: PiS wprowadza nowy podatek? Minister finansów komentuje

Społeczność międzynarodowa żądała interwencji, ale wszelkie ruchy ONZ były blokowane przez Rosję i Iran, które nie pozwoliły na pociągnięcie do odpowiedzialności żadnych winnych. Teraz, gdy Rosja znów testuje broń chemiczną, świat ma prawo domagać się wyjaśnień.

źródło: interia

POLECAMY:

Szyc ostro o TVP. Wystosował apel do pracowników stacji

Kinga Duda wyjeżdża z Polski! Wszystko z jednego powodu

Sekielski ostro o materiale „Wiadomości”. Puściły mu hamulce

Inflacja zżera 500+! Minister wprost na temat podwyżki

Nowy romans w „Sanatorium Miłości”. Widzowie w szoku

Doda szczerze na temat Woźniak-Starak – konflikt się zaostrza

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

, , , ,