Inflacja zżera 500+! Minister wprost na temat podwyżki

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Program rodzina 500 plus czeka podwyżka? Dużo mówi się o tym, że ma zostać zastosowana waloryzacja 500 plus. Powodem takiej sytuacji jest przede wszystkim szalejąca coraz bardziej inflacja, która dotyka między innymi beneficjentów 500 plus. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika jasno, że wartość świadczenia spadła. W zestawieniu z poprzednimi warunkami gospodarczymi jego wartość wynosi nie 500 zł, a około 463 złote. W dzisiejszej sytuacji problem może się pogłębić, a wartość świadczenia socjalnego może spaść do 450 zł do końca bieżącego roku. Na temat tego programu postanowiła wypowiedzieć się minister rodziny – Marlena Maląg.

Podwyżka 500 plus, czy waloryzacja obejmie popularny program?

Program 500 plus: inflacja pożera 500+, minister zapytana o to czy nastąpi podwyżka i waloryzacja świadczenia odpowiedziała wprost
500 plus/ screen YouTube

Milony beneficjentów zadaję od pewnego czasu pytanie, czy w najbliższym czasie czeka nas podwyżka wysokości świadczenia programu rodzina 500 plus? Dużo mówi się o tym, wobec programu ma zostać zastosowana waloryzacja. Wszelkie pytania i założenia wynikają przede wszystkim z jednego ważnego powodu. W Polsce coraz bardziej szaleje inflacja, która dotyka między innymi wartość 500 plus. Już dziś możemy się spotkać z opiniami, że świadczenie nie jest już na tyle wystarczające, co kiedyś.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Waloryzacja 500+?

Na temat ewentualnych zmian w programie 500 plus wypowiedziała się minister rodziny, Marlena Maląg. Stwierdziła ona, że: – Waloryzacja 500 plus nie jest na razie planowana „wprost” – oświadczyła Marlena Maląg. – Ale rząd pracuje nad innymi programami, które mają pomóc rodzicom – dodała. O co chodzi?

Minister miała tu przede wszystkim na myśli rozwój innych programów socjalnych. Jest tu mowa między innymi o programie Maluch Plus, na który to w tym roku państwo ma zamiar przeznaczyć około 400 milionów złotych. Program ma na zadaniu przede wszystkim polepszenie i dofinansowanie infrastruktury przedszkolnej i żłobków dla rodzin z małymi dziećmi. To jednak nie koniec pomysłów rządu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Jaguar wstrzymuje produkcję! Wszystko przez Polskę

Marlena Maląg podkreśliła, że rząd ma również w planach walkę z rosnącą demografią. Czynnikiem, który miał z tym zjawiskiem walczyć miało być 500 plus, lecz mimo wszystko z każdym rokiem na świat przychodzi mniej Polaków w zestawieniu z liczbami uwzględniającymi ilość zgonów. – Aktualnie pracujemy nad strategią demograficzną – powiedziała minister Maląg. Minister dodała, że w tej sprawie w najbliższym czasie poda więcej informacji do opinii publicznej.

POLECAMY:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jachira to normalność? Ten wpis zaskoczył wszystkich

Kinga Rusin wybuchła. TVP ma poważne problemy

Mocne słowa Łukaszenki do Putina. Czy to oznacza koniec?

Roksana Węgiel pokazała to całemu światu! Łzy płyną do oczu

Cała prawda o rozwodzie Liszowskiej. Były mąż przerwał milczenie

Oliwia wybuchła płaczem przed kamerami. Nie wytrzymała

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →