Holland napisała list do Anglików ws. BrExit-u. Lepiej usiądźcie

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Agnieszka Holland i BrExit: Agnieszka Holland wysłała list do Anglików. Powodem korespondencji znanej reżyser jest przede wszystkim Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Nie ulega wątpliwości, że jest to sytuacja bezprecedensowa. Nikt wcześniej nie spodziewał się, że do takiej decyzji dojdzie. Całą sytuację bez wątpienia napędziło referendum z 2016 roku. To wówczas większość mieszkańców królestwa podjęło decyzję o wystąpieniu z europejskiej wspólnoty. Dziś w tej sprawie list do Brytyjczyków postanowiła napisać Agnieszka Holland. Dziś już Unia Europejska jest bez Wielkiej Brytanii.

Powodem korespondencji znanej reżyser jest przede wszystkim Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Reżyser w treści listu nie kryła swojego ubolewania nad finałem decyzji Brytyjczyków z 2016 roku.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Nasze przesłanie brzmiało przede wszystkim: Kochamy was, jesteście dla nas ważni, jesteśmy społecznością. Jednak ta kampania nie spotkała się z odpowiednią reakcją, a kiedy naród brytyjski wybrał niechlujnego narcyza na premiera, którego jedyną ambicją było wskoczenie w niepewność, stało się jasne, że była to tylko iluzja

—pisze w liście artystka.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Agnieszka Holland i BrExit: Agnieszka Holland wysłała list do Anglików

Czytaj też: Skandal w TVN na żywo! Po słowach prowadzących ostre konsekwencje -jest specjalne oświadczenie stacji

Obawiamy się zmian, których nie jesteśmy w stanie przyjąć, a ten strach rodzi agresję, nienawiść i ucieczkę od wolności. Drodzy brytyjscy przyjaciele, naprawdę myślicie, że ocalicie swoje zwyczaje, tradycję oraz dawno utraconą przeszłość, zamykając się w słoiku? Musicie wiedzieć, że to tylko złudzenie

—przekonywała Holland.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Gwiazda muzyki popełniła samobójstwo. Wyskoczyła z 14 piętra. Przed śmiercią napisała list

Unia Europejska bez Wielkiej Brytanii: Holland ostrzega Brytyjczyków

  1. Koszmarne wieści! Aktualny stan zdrowia Królikowskiego
  2. To koniec zespołu Perfect! Dramatyczna wiadomość przyszła nagle
  3. Edyta Górniak straciła wszystko. O tym koszmarze nikt nie wiedział

Czy naprawdę wierzycie, że odwrócenie się od kontynentu powstrzyma katastrofę ekologiczną, fale migrantów, sztuczną inteligencję, rewolucję internetową lub aspiracje kobiet? Czy wierzycie, że globalizacja i nieskrępowany kapitalizm, zdominowany przez Chiny lub USA Trumpa, da wam więcej zamożności i suwerenności niż przynależność do wspólnoty Europejczyków, która jest w stanie osiągnąć wszystko przez współpracę?

—dodawała.

Unia Europejska miała nas zaszczepić przeciwko pokusie powrotu do mrocznych czasów, które widzieliśmy w XX wieku. I przez wiele lat to działało. Nie jest wam wstyd, że jesteście pierwszymi, którzy odsuwają się od nadziei?

—pytała.

Agnieszka Holland i BrExit: Agnieszka Holland wysłała list do Anglików. Powodem jest Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
Agnieszka Holland i BrExit: Agnieszka Holland wysłała list do Anglików. Powodem jest wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

POLECAMY TAKŻE:

Cezary Żak zmienił się nie do poznania. Okropnie schudł

Pokazali zdjęcie Meghan Markle. Wyciekła prawda o operacjach plastycznych

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Julia Wieniawa ma nowego chłopaka? To znany gwiazdor

Świat w żałobie. Nie żyje „Królowa” – znali ją wszyscy

Feder odchodzi z TVN i wbija nóż w plecy stacji

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →